Розстрочки платежів до бюджетів не надавалися з березня – ДФС

15 Червня 2017 (0) #Податковий борг
Аа Аа

Протягом 2017 року платникам було надано 7 розстрочок платежів до бюджету на загальну суму за договорами розстрочення 2283,7 млн грн., з яких на сьогодні погашено 1061,2 млн грн. Ці розстрочки були надані протягом січня-лютого 2017 р, а вже з березня 2017 р. платникам податків не надавалися розстрочки платежів до бюджету.

Про це повідомляють у ДФС, відзначаючи, що за 3 розстрочками на суму 981,2 млн грн ще не настали терміни сплати, а отже, вони залишаються чинними. За цими розстрочками держава додатково вже отримала відсотки на суму 120,3 млн грн і ще отримає більше 100 млн грн до кінця року.

Надані розстрочки були повністю забезпечені ліквідним майном підприємств на загальну суму 3294,2 млн грн (нерухомість, автомобілі, виробниче обладнання тощо), переданим у податкову заставу, зазначають у ДФС. При цьому основну суму розстрочок (2004,2 млн грн, або 84 % від загальної суми наданих розстрочок) було надано підприємствам, що мають важливе значення для енергетичної безпеки країни, сприяють прискоренню повної енергонезалежності та забезпечують високі енергетичні соціальні стандарти. 

Нагадаємо, що для отримання розстрочки платник має відповідати критеріям, визначеним статтею 100 ПК України та Порядком розстрочення. ДФС розглядає по суті лише ті звернення, які надходять від Головних управлінь ДФС у областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС з відповідним пакетом попередньо перевірених документів, який містить висновок про доцільність або недоцільність надання розстрочки.

Розстрочка надається тим платникам, які тимчасово відчувають фінансові ускладнення та відповідно існує загроза утворення або накопичення ними податкового боргу. Водночас вони повинні мати задовільний фінансовий стан для спроможності розрахуватися за цією розстрочкою та додатково сплатити державі відсотки за користування нею, розмір яких на 20 % перевищує ставку Нацбанку.

У разі несплати платежів за розстрочкою вона розривається, а сума набуває статусу податкового боргу і відповідно стягується. 

Нагадуємо, відстороненого очільника ДФС Романа Насірова звинувачують у наданні незаконних вказівок щодо розстрочок податкового боргу.

Попередня стаття Наступна стаття