Розробка комп’ютерної програми: коли оподатковується ПДВ?

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 05.07.2019 № 3097/6/99-99-15-03-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ операцій з розробки програмної продукції.

Так, нагадуємо, що операції з постачання програмної продукції звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до пункту 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України. Однак, на думку контролюючого органу, зазначена вище податкова пільга не поширюється на операції з розробки комп’ютерної програми (її компонентів), якщо згідно з умовами договору виконавець робіт з її розробки не набуває права власності на таку програмну продукцію у процесі її створення, а після завершення виконання таких робіт право власності на готову програму набуде замовник.

Зазначена вище позиція контролюючого органу є не новою і повністю відповідає роз’ясненню, викладеному в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України від 07.10.2013 № 536.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments