Розрахунок коригування до податкової накладної з перевищення встановленого ПК України рівня

07 Квітня 2016
Аа Аа

В інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.07), контролюючі органи надали роз’яснення щодо можливості складення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової вартості над фактичною ціною.

Зокрема, фіскали нагадали, що у разі якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною. Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином контролюючий орган робить висновок, що продавець – платник ПДВ при поверненні йому товарів/послуг/отриманні коштів від покупця – платника ПДВ може скласти розрахунок коригування як до податкової накладної, що була складена з фактичної ціни постачання, так і до податкової накладної на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/собівартості/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною. Такий розрахунок коригування покупцю не надається та зберігається у продавця.

Додатково про податкову накладну перевищення ціни придбання/ звичайної ціни / балансової вартості над фактичною ціною читайте у матеріалі «0 чи 20? Ставки ПДВ при експорті»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments