Роз’яснення ДФС України щодо акцизного податку з реалізації пального

02 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України в листі від 17.05.2016 року № 10751/6/99-99-15-03-03-15 «Про розгляд звернення» роз’яснила щодо справляння акцизного податку з реалізації пального:

1. Передача пального підряднику для виконання робіт за договором підряду є реалізацією пального в розумінні абзацу 2 пп. 14.1.212 ПК України, а отже, замовник має бути зареєстрований як платник акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП та реєструвати акцизну накладну на обсяг переданого пального.

«… Товариство укладає договори підряду, згідно із якими виконавці (треті особи) надають послуги Товариству із використанням техніки, що належить третім особам, по збиранню врожаю Товариства (замовника), але з використанням палива замовника (Товариства).

Отже, Товариство здійснює передачу (відпуск, відвантаження) пального для заправки техніки, що належить виконавцям, тобто по суті пальне передається на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (Товариства). Такі операції є реалізацією пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу».

Див. також Відшкодування підряднику вартості пального чи забезпечення підрядника пальним для виконання робіт по договору підряду – що вигідніше для сторін?

2. Використання пального для власних потреб особою, яка зареєстрована як платник акцизного податку з реалізації пального, підлягає фіксації шляхом складення та реєстрації акцизної накладної.

 «Згідно із зверненням Товариства закупівля і використання пального здійснюється для власних виробничих потреб Товариства (заправка техніки для роботи на полях).

Таким чином, Товариство на всі обсяги витраченого пального (у т. ч. реалізованого (переданого підрядникам для виконання робіт/надання послуг із збирання врожаю Товариства, використаного для власних виробничих потреб Товариства) зобов'язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи».

Зауважимо, що власне використання не вважається реалізацією пального в розумінні абзацу 2 пп. 14.1.212 ПК України, оскільки не відбувається передачі права власності або права розпорядження на таке пальне. Отже, якщо суб’єкт господарювання використовує пальне виключно для власних потреб, у нього не виникає об’єкта оподаткування, а тому він не зобов’язаний реєструватися як платник акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП та реєструвати акцизні накладні на обсяг спожитого пального.

3. Безоплатна передача пального іншим особам є реалізацією пального в розумінні абзацу 2 пп. 14.1.212 ПК України, а отже, дарувальник має бути зареєстрований як платник акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП та реєструвати акцизну накладну на обсяг переданого пального.

«У зверненні Товариством зазначено, що воно може здійснювати безоплатний відпуск пального шкільним закладам, соціальним службам, місцевим органам державної влади або органам місцевого самоврядування тощо.

Отже, операції з безоплатної передачі пального розглядаються як операції дарування та відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу вважаються реалізацією пального».

4. У формулі обсягу пального, на який може бути зареєстровано акцизні накладні, враховується тільки пальне, яке придбане суб’єктами після їх реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального в СЕАРП. Врахування у формулі (ст. 232 ПК України) залишку пального за Актом інвентаризації можливе було для суб’єктів, які подали акт у встановлений строк (протягом 20 днів з 1 березня 2016 року).

«Щодо обсягів пального, яке придбане Товариством і не використане Товариством на момент реєстрації платником акцизного податку.

Враховуючи викладене, при здійсненні Товариством через власні автозаправні станції та/або автомобільні паливозаправні пункти фізичного відпуску пального (у тому числі для власних потреб) у Товариства виникає об'єкт оподаткування акцизним податком із реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою 0,042 євро за кожний літр фактично відпущеного пального через автомобільні паливозаправні пункти».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments