Розіграш автомобіля: чи виникає ПДВ?

Аа Аа

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 08.08.2018 № 3464/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ при розіграші автомобіля.

Так, контролюючий орган зазначив, що оскільки при розіграші автомобіля відбувається безоплатна передача права власності на нього, то така операція є постачанням товару в розумінні підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України), а отже, підлягає оподаткуванню ПДВ.

База оподаткування ПДВ в такому випадку визначається за статтею 188 ПК України, тобто:

а) для самостійно виготовленого автомобіля – за його звичайною ціною;

б) для придбаних автомобілів – за ціною такого придбання;

б) для необоротних активів – за балансовою (залишковою) вартістю за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється вищезазначена операція (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни).

Окрім того, ДФС України наголосила, що у зазначеному вище випадку платник ПДВ, постачальник, складає дві податкові накладні:

а) одна – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання (яка становить 0 гривень);

б) інша – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/ звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною (або складає на свій вибір зведену податкову накладну).

У податковій накладній (у тому числі зведеній), яка складена на суму перевищення, проставляється позначка «15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Кодексу, над фактичною ціною постачання», яка не підлягає наданню отримувачу автомобіля. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Окрім того, у графі 2 такої податкової накладної вказується номенклатура товарів, а саме «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 Кодексу, над фактичною ціною постачання». У графі 7 такої податкової накладної зазначається ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість, а у графі 10 обсяги придбання/виготовлення. Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11 при цьому не заповнюються.

Окрім того, контролюючий орган зауважив, що у клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

 

Попередня стаття Наступна стаття