Роман Насіров став Президентом Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (IOTA)

11 Липня 2016
Аа Аа

7–8 липня у м. Бухарест (Румунія) відбулось 20-те засідання Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (далі – ІОТА). Велика честь очолювати IOTA випала Україні. За кандидатуру Романа Насірова на посаду Президента IOTA проголосували представники 46 податкових відомств.

«Вперше за 20 років Україна очолить Внутрішньо-європейську організацію податкових адміністрацій (ІОТА)», – повідомив Роман Насіров на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За словами Романа Насірова, український досвід та професіоналізм був належним чином оцінений представниками податкових відомств різних країн. І тепер у 2017 році засідання Генеральної Асамблеї проведуть вже в Україні, адже за правилами організації, засідання проводиться у країні Президента IOTA.

«Україна зробила вибір на користь європейської спільноти, європейських цінностей та свобод, саме тому визнання та довіра європейських колег є надзвичайно важливими для української держави», – зазначив Роман Насіров, додавши, що Україна готова поліпшити податкову систему шляхом використання досвіду інших країн, а також ділитися своїми новаціями з європейськими колегами, зокрема, щодо електронізації сервісів.

Роман Насіров також визначив три головні пріоритетні задачі  роботи ІОТА на 2017 рік:

  • удосконалення контролю за дотриманням податкового законодавства та збиранням податків;
  • розвиток сервісів для платників податків та зниження адміністративного навантаження;
  • зменшення витрат на податкове адміністрування.

Міжнародна організація IOTA зібрала у рамках заходу представників податкових адміністрацій світу, які обговорювали важливі проблеми у сфері оподаткування, ділилися досвітом і налагоджували співробітницькі контакти для забезпечення належної підтримки кожній адміністрації. Завданням України в наступному році буде скоординувати членів IOTA для подальшого ефективного співробітництва.

«Для нашої делегації можливість діалогу з представниками податкових адміністрацій країн Європи та світу є унікальною для обміну досвідом та налагодженню зв’язків. Досвід роботи українських податківців викликає зацікавленість у міжнародних колег», – зазначив директор Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України Дмитро Донець.

Членами IOTA обговорювалися такі питання як:

  • боротьба з податковим шахрайством та ухиленням від сплати податків шляхом впровадження ІТ-аналізу та автоматизації процесів;
  • підвищення рівня добровільної сплати податків;
  • переведення процесів в електронний формат;
  • стирання кордонів між державами для обміну податковою інформацією і автоматизація процесів обміну;
  • приєднання країн до правил BEPS.

 «На сучасному етапі розвитку міжнародного співробітництва тема електронізації податкових сервісів та автоматичного обміну інформацією між країнами-учасниками ІОТА є надзвичайно актуальною. Автоматичний обмін інформацією – це один з дієвих інструментів міжнародного співробітництва в напрямі запобігання фінансової злочинності», – сказала керівник Управління міжнародного співробітництва ДФС Зінаїда Кукіна.

Зазначимо, що згідно з інформацією, яку розміщав Роман Насіров в соціальній мережі Facebook, в рамках проведення IOTA він зустрівся з керівником Служби доходів Міністерства фінансів Грузії Георгієм Табуашвілі для обговорення досвіду реформування податкової служби, а також з керівником FAD IMF Хуаном Торо для обговорення візиту до України технічної місії податково-бюджетного департаменту МВФ.

За матеріалами: ДФС України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Визначення ганичного розміру доходу ФОП, який перейшов на ЄП посеред року: юридичні нюанси

29 Жовтня 2020

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020

З Фонду боротьби з COVID-19 уже витрачено понад половину коштів, - Мінфін

28 Жовтня 2020