Роман Насіров: «“Спрощенку” потрібно міняти»

27 Червня 2016
Аа Аа

Підприємці на єдиному податку – група ризику, котру податківцям важко контролювати. Про це сказав Голова ДФС України Роман Насіров в інтерв’ю DT.UA.

«Я за спрощену систему для якоїсь частини малого бізнесу. Але якщо її починають використовувати для легальної податкової оптимізації – це неправильно», – заявив Роман Насіров.

За його словами, «єдинники» отримали від держави спрощену систему оподаткування і занижену податкову ставку, і тому він вважає несправедливим, що вони сплачують всього 200 грн на місяць, при чому з найманих працівників утримується втричі більше.

Проте, Голова ДФС України не має на увазі відміну спрощеної системи оподаткування, а лише зміну у підходах.

«Ми не говоримо про скасування. Але такою фіскальною політикою держава штовхає бізнес до маніпуляцій», – зазначив він.

Щодо змін у податковому законодавстві, які розробляються в рамках проведення чергової податкової реформи, Роман Насіров сказав, що фіскальна служба наразі виступає за прийняття «точкових» змін до Податкового кодексу України, які дозволять прибрати двозначності в законодавстві. Зокрема, податкове відомство країни вважає необхідною і терміновою зміною – повноцінне введення електронної акцизної марки, яке податківці запланували приблизно на початок жовтня.

Нагадаємо, що Роман Насіров назвав ефект від зниження ставки ЄСВ «не найкращим для бюджету». Голова податкового відомства зазначав, що заповнити нестачу коштів до бюджету допомагала робота над детінізацією, а ефект від детінізації доходів, на його думку, можливий після того, як в Україні підніметься мінімальна заробітна плата хоча б до 5 тисяч гривень.

Фото: gazeta.zn.ua

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments