Роман Насіров: «Пропозиція ДФС України – з наступного року адаптувати та імплементувати Митний кодекс ЄС»

Аа Аа

Голова ДФС України Роман Насіров повідомив, що податкова має намір підтримати Митний кодекс, який вже з минулого року запрацював в ЄС, а також імплементувати з наступного року документ в українське митне законодавство, адаптувавши його до європейських стандартів. Про це стало відомо з інтерв’ю в «Діловій столиці».

На переконання Романа Насірова, підтримка відповідного документа – це правильний для України крок, якщо ми прагнемо в ЄС.

За його словами, ДФС України розраховує на співпрацю з митними експертами – представниками іноземних компаній, які працюватимуть у кількох пунктах пропуску на європейському кордоні. Наразі податкова вже вирішила це питання з USAID, які повністю оплачують відповідний проект. На думку очільника ДФС, така співпраця допоможе вдосконалити процеси на митниці, зокрема, проведення перевірок, огляд вантажів і їх оформлення. Результатів цієї співпраці у вигляді експертних рекомендацій слід очікувати після 6 місяців роботи з іноземними компаніями.

В рамках питання щодо змін до Податкового кодексу Роман Насіров розповів про пропозиції з боку фіскальної служби, зазначивши, що вони в переважній більшості стосуються саме адміністрування, а не ставок податків.

Як приклад Голова ДФС розповів про проблему з адмініструванням акцизного податку.

«У бізнесі автозаправних станцій немає п’ятивідсоткової маржі, націнка зазвичай встановлюється на рівні 2 %. Тому 5 % роздрібного акцизу для компаній – це величезні гроші, і, природно, бізнес намагається цей податок обходити», – пояснив Роман Насіров і додав, що фіскальна служба наразі пропонує перенести 5 % роздрібного податку на продаж палива на АЗС в основну ставку акцизу (40 євро за 1 тонну).

Роман Насіров пояснив, що після отримання державою надходжень від сплати податку, ці кошти розподілятимуться до місцевих бюджетів, виходячи з обсягу проданого палива в регіонах, що значно спростить адміністрування акцизного податку.

Очільник фіскальної служби вважає, що в такому разі збори від цього податку зростуть до 30 %.

Варто зазначити, що у 2016 році зростання надходжень до місцевих бюджетів очікується приблизно на 50 %. За прогнозами ДФС України, перевиконання плану очікується на суму до 30 млрд грн.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments