Роман Насіров: «Ми побороли 27 системних конвертаційних центрів»

06 Квітня 2016
Аа Аа

5 березня відбулась прес-конференція Голови ДФС Романа Насірова на тему: «Підсумки роботи фіскальної служби за І квартал 2016 року».

 «Ми звітуємо про результати роботи березня, і вже I кварталу 2016 року. Хочеться сказати, що зараз відбувається дуже багато процесів в суспільстві, в уряді, в парламенті, і на тлі цих політичних баталій, війни компроматів і всього іншого, дуже важливо, що Державна фіскальна служба не зупиняє свою роботу. Ми працюємо кожного дня, збираємо податки для державного бюджету України для того, щоб уряд і держава могли виконувати свої функції,  та могли забезпечувати армію, оплату роботи бюджетників, виплату пенсій», – зазначив Голова ДФС України.

На зустрічі з представниками ЗМІ Роман Насіров повідомив, що за підсумками роботи фіскальної служби за I квартал, одним із досягнень можна назвати припинення діяльності 27 конвертаційних центрів.

«Перше, і це головне, я хотів би сказати, що ми можемо підвести риску і сказати, що ми побороли системні податкові майданчики, тобто системні конвертаційні центри, які існували. Я думаю, що ми могли це сказати ще місяць тому, або два місяці тому, але ми хотіли самі для себе закріпити ці результати і впевнитись, що організовані групи, які займалися оптимізацією податків у великих розмірах і організовували конвертаційні центри, припиняють свою діяльність», – повідомив журналістам Голова відомства.

Загалом за I квартал ДФС України забезпечила надходження податків в сумі 140,7 млрд грн, для порівняння, це на 35,5 млрд грн більше суми збору I кварталу 2015 року, або, приблизно, на 20 млрд грн більше, ніж середньоквартальні збори 2015 року.

 «У березні ми маємо рекордну суму надходжень податків за всю історію. Це більше ніж 60 млрд грн, а точніше – 60,3 млрд грн, таких надходжень не було ніколи, а в грудні 2016 року – 55 млрд грн», – сказав Роман Насіров.

Індикативні показники Міністерства фінансів України у першому кварталі перевиконано на 13,8 %. До загального фонду державного бюджету надійшло 118.5 млрд грн, з них додатково – 14,3 млрд грн. Роман Насіров нагадав, що в січні ДФС перевиконали план на 4 млрд грн, в лютому – на 4 млрд грн, а вже в березні – на 6 млрд грн.

У березні ДФС досягнуто високих обсягів надходжень з ПДВ. Так, середньомісячний збір ПДВ з вироблених товарів у І кварталі склав 11,9 млрд грн при середньомісячних надходженнях у 2015 році – 8,9 млрд  грн.

«Найбільший і найважливіший податок – це ПДВ. За березень ми зібрали майже 29 млрд грн податку на додану вартість. З них 12,5 млрд грн – це внутрішній ПДВ і 16,5 млрд грн. – це ПДВ по ввезених товарах», – зазначив Роман Насіров.

Станом на 1 квітня на рахунки платників грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд грн ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду 2015 року.

«Щодо відшкодування ПДВ, я відверто кажу, і навіть вважаю, що цієї проблеми більше не існує. Питань ніяких не надходить і відшкодування відбувається у нормальному режимі», – сказав Голова ДФС України.

Митні платежі в березні зросли, враховуючи відміну додаткового імпортного збору. Факт митних надходжень складає 20,8 млрд грн, що на 35,2 % більше, ніж в березні минулого року, коли факт митних надходжень складав 18 млрд грн, з яких 2,7 млрд грн – імпортний збір.

Загальний збір по митному напряму за I квартал становить 50,8 млрд грн, що на 3,5 млрд грн більше, тобто перевиконання – 7,4 %.

Податку на прибуток у березні 2016 року надійшло 12,3 млрд грн, перевиконання склало 1,1 млрд грн. За результатами 2015 року у березні задекларовано до сплати 22,8 млрд грн.

Єдиного внеску у першому кварталі сплачено 30 млрд грн. При зменшенні ставки майже вдвічі надходження внеску зменшились лише на 25,2 % порівняно з відповідним періодом 2015 року.

Статистика по ПДФО.  На 3 % була технічно збільшена ставка (з 15 % до 18 %). Загалом надходження цього податку склали 28,7 млрд грн, що на 40 % більше, ніж у І кварталі минулого року.

 «Значне зменшення ставки ЄСВ сприяло тому, що компанії вже почали перші кроки зі збільшення заробітної плати та виводу її з тіні. Також наша системна робота щодо боротьби з конвертаційними центрами дає позитивний ефект: компанії, які раніше незаконно переводили кошти у готівку, зараз просто технічно не можуть це робити і вимушені легально виплачувати заробітну плату та сплачувати податки», – зазначив Роман Насіров.

До місцевих бюджетів у першому кварталі 2016 року надійшло 30,2 млрд грн, що на 9,2 млрд грн, або на 43,6 % більше відповідного періоду минулого року.

Також зафіксовано зростання платежів по акцизному податку – 12 млрд грн, що на 1.4 млрд грн більше, або 13.7 % (перевиконання).

З 1 березня запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального. На сьогодні в Реєстрі зареєстровано близько 3,5 тис. платників. Більше 7,5 тис. платників отримали витяги, в ЄРАН зареєстровано 96 тис. акцизних накладних/розрахунків коригування.

Фото: Обозреватель

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments