Роботодавців хочуть звільнити від сплати ЄСВ за працівників до 27 років та встановити нульову ставку ПДФО для таких осіб

У Верховній Раді зареєстровано проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)» № 2250.

Законопроектом пропонується звільнити роботодавців від сплати єдиного соціального внеску за працівників, які не досягли 27-річного віку. Також пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників віком до 27 років.

Як йдеться у пояснювальній записці до документу, щороку в Україні тисячі випускників різних навчальних закладів прагнуть до самореалізації, працевлаштування та втілення своїх знань, набуття практичних навичок. Однак роботодавці далеко не завжди готові брати на роботу молодих спеціалістів без досвіду роботи.

Нині, зважаючи на розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен за власний рахунок сплатити за свого працівника єдиний соціальний внесок у розмірі 918,06 гривень, а також утримати з працівника податок на доходи фізичних осіб у розмірі 751,14 гривень та військовий збір у розмірі 62,60 гривень.

За таких умов, враховуючи фінансові втрати, роботодавці надають перевагу більш досвідченим працівникам, та не беруть на роботу студентів або молодих спеціалістів. У свою чергу, такі молоді спеціалісти також обирають «неофіційне» працевлаштування, оскільки із заробітної плати за свій рахунок необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Значна кількість випускників виїжджають за кордон на «заробітки» через те, що не змогли працевлаштуватися на батьківщині.

Законопроектом пропонується звільнити роботодавців від сплати єдиного соціального внеску за працівників, які не досягли 27-річного віку. Також пропонується встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників віком до 27 років.

Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці.

Для прикладу, у Польщі задля вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади.

У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. Водночас, в українських реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг призведе лише до залишення в тіні справжніх розмірів доходу населення.

Втілення запропонованих змін сприятиме виведенню ринку зайнятості з тіні, роботодавцям стане вигідно офіційно працевлаштовувати працівників та після досягнення ними 27-річного віку продовжувати працювати законно.

Також будуть мінімізовані корупційні ризики при проведенні перевірок контролюючими органами, оскільки роботодавцю буде вигідніше офіційно працевлаштовувати працівників.

Прийняття законопроекту:

  • створить сприятливі умови для роботодавців у розрізі прийняття на роботу студентів та молодих спеціалістів;
  • стимулюватиме українців залишатися працювати в Україні, оскільки вони на початку робочого шляху будуть звільнені від сплати податку на доходи;
  • стимулюватиме іноземців працювати в Україні;
  • призведе до детінізації ринку зайнятості та доходів населення;
  • стимулюватиме інвесторів розвивати бізнес в Україні з використанням праці молодих спеціалістів;
  • мінімізує корупційні ризики в правовідносинах з контролюючими органами.

Цей акт створить максимально сприятливі умови для студентів, молодих спеціалістів та роботодавців у налагодженні співпраці; зменшить відтік українських спеціалістів за кордон; підвищить рівень практичних навичок студентів; зменшить рівень «неофіційного» працевлаштування та мінімізує фінансову залежність студентів.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, зокрема, статтю 167 доповнити пунктом 167.6 такого змісту:

«Ставка податку, який утримується з доходу у вигляді заробітної плати та інших винагород і виплат, пов’язаних з оплатою праці, становить 0 відсотків бази оподаткування для платників податку, визначених у пунктах 162.1.1 та 162.1.2, які не досягли 27-річного віку, та для податкових агентів, які сплачують податок за осіб, вказаних у цьому пункті.»

Також законопроектом пропонується у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» статтю четверту доповнити п’ятою частиною такого змісту:

«Особи, зазначені в абзацах 1, 2, 4-6 частини першої цієї статті, звільняються від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування»

Проект Закону України стимулюватиме молодих українських спеціалістів залишатися працювати в Україні, роботодавців – приймати на роботу студентів та спеціалістів без досвіду, інвесторів – розвивати свій бізнес в Україні.

Прийняття цього законопроекту створить своєрідну державну підтримку для молодих людей у працевлаштуванні та початку кар’єри.

В перспективі прийнятий законопроект призведе до детінізації економіки, ринку праці та, як наслідок, економічного та фінансового зростання України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments