Робота з нерезидентами: коли збільшуємо фінрезультат на 30%?

Відповідно до пп. 140.5.4 п.140.5 ст.140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що фінансовий результат до оподаткування, крім іншого, збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у:

 нерезидентів (у тому числі пов’язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу; 

 нерезидентів, організаційно – правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу. 

Водночас, вимоги цього підпункту не застосовуються платником податків, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до процедури, встановленої статтею 39 цього Кодексу, але без подання звіту.

Отже, для виконання вимог абзаців третього та четвертого підпункту 140.5.4 пункту 140.5 статті 140 Кодексу платнику податку необхідно визначити чи є здійснена операція контрольованою. У разі, якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, платник податку повинен:

виконати процедуру підтвердження суми витрат за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до статті 39 Кодексу, і у разі, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом «витягнутої руки», здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня цін, визначеної за принципом «витягнутої руки» або здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг.

Отже, якщо платники податку впродовж 2018 року, здійснювали операції з придбання товарів, необоротних активів, робіт та послуг у нерезидентів за переліками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 27.12.2017р. № 1045 та від 04.07.2017 р. № 480, мають відобразити позитивне коригування об’єкта оподаткування у додатку РІ до податкової декларації з податку на прибуток за звітний період 2018 рік.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments