Робоча група досягла згоди щодо ЄСВ та спрощеної системи оподаткування

Робоча група із внесення змін до Податкового кодексу України досягла ряду домовленостей щодо реформування податкового законодавства на 2016 рік

Як відомо, представлений на минулому тижні у Верховній Раді «компромісний варіант» Податкового кодексу та проект Державного бюджету на 2016 рік зазнали різкої критики з боку практично всіх політичних сил. Для продовження роботи над Податковим кодексом було створено робочу групу, до якої увійшли представники різних фракцій та уряду.

Ключовими напрацюваннями робочої групи в аспекті внесення змін до Податкового кодексу стали домовленості про зниження ставки єдиного соціального внеску та збереження спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу.Про це на засіданні погоджувальної ради парламенту повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

Спікер також зазначив, що ставка ЄСВ буде знижена до 22 % на противагу існуючим 33 - 37 %. Такий крок, за словами Голови Верховної Ради України, зменшить податковий тиск на фонд заробітної плати роботодавців, а отже, забезпечить вихід значного сектору економіки України з тіні. Знижені ставки ЄСВ повинні запрацювати з 1 січня 2016 року.

Також робочою групою було погоджено збереження спрощеної системи оподаткування «для малого і середнього бізнесу». При цьому, Володимир Гройсман не уточнив, чи зможуть бути платниками єдиного податку юридичні особи, які у варіанті податкової реформи Мінфіну не могли застосовувати спрощену систему оподаткування.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments