Рішення Єврокомісії: іміджевий удар по Apple напередодні презентації iPhone 7

Європейська комісія обрала дуже вдалий момент для нанесення удару по американській компанії Apple, яка тепер має сплатити 13 мільярдів євро штрафу за незаконну мінімізацію податкового навантаження в Ірландії. Всього через декілька тижнів Apple має презентувати нову модель iPhone – продукту, який приносить компанії більше двох третин прибутків. Рішення ЄК вже спровокувало значне падіння акцій Apple на фондовому ринку. Як зазначає Financial Times, аналітики вже прогнозують падіння продаж нового IPhone 7.

Проте, хоча і сума штрафу складе чверть минулорічних прибутків компанії, аналітики Уолл-стріт хвилюються не за фінансові ризики цього рішення Європейської комісії. Більше хвилювань викликають можливі значні іміджеві втрати Apple, незважаючи на те, що Apple намагається наголошувати на своїй невинуватості.

Рішення може звести нанівець усі зусилля Тіма Кука, топ-менеджера компанії, який впродовж останніх років намагався позиціонувати Apple як компанію, що бореться за соціальні права і є бастіоном соціальної справедливості.

Пан Кук написав усім клієнтам Apple листа, який розмістили на веб-сайті компанії у вівторок, і у якому наголошується на тому, що компанія створила понад півтора мільйона робочих місць по всій Європі і є найбільшим платником податків у світі.

Проте, як зазначають експерти, важливим є те, що хоча Apple і є найбільшим платником податків у світі, але розмір податкових платежів компанії не є співрозмірним із розміром прибутків, які вона отримує.

Репатріація коштів у розмірі 200 мільярдів доларів до США, які компанія зберігає в офшорах, буде можливою тільки за умови, що Сполучені Штати введуть більш «адекватну» ставку корпоративного податку.

Наразі Apple потрібно запобігти ситуації, за якої компанію будуть звинувачувати в усіх смертних гріхах глобалізації. На відміну від Google та Amazon, які існують у віртуальному просторі, Apple, як і Starbucks, має свої офіційні магазини, які можуть пікетувати протестувальники-антиглобалісти.  Це те, чого компанія має уникнути будь-якою ціною.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Cплата податків та ЄСВ через Електронний кабінет: покроковий алгоритм

27 Жовтня 2020

Задекларовано від’ємне значення в рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ: чи зменшиться сума податкового боргу?

27 Жовтня 2020

Обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі отримання його у спадщину

27 Жовтня 2020

Чи передбачено законодавством розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску?

27 Жовтня 2020

Графа «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» розділу 3 реєстраційної заяви за ф. №1-ПРРО: заповнюємо правильно

27 Жовтня 2020

Податковий період при створенні декларації в Е-кабінеті з порушенням строку подання, - ДПС інформує

27 Жовтня 2020

Коли не подають звітність із збору за місця для паркування транспортних засобів?

27 Жовтня 2020

Зміни до порядку стягнення заборгованості з ЄСВ, - ДПС інформує

27 Жовтня 2020