Рішення Уряду щодо реформи ДФС унеможливлюють отримання наступного траншу МВФ

Аа Аа

Експерти Реанімаційного пакета реформ попереджають, що останні рішення Уряду щодо реформи ДФС порушують два ключових маяки МВФ і унеможливлюють отримання наступного траншу. Про це йдеться на офіційному сайті ГО.

Так, експерти вважають, що припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом через невиконання Україною своїх ключових зобов’язань, напередодні значних виплат, які мають бути зроблені протягом 2018-2020 рр., призведе до дестабілізації економіки та втрати всіх попередніх здобутків. Девальвація гривні, інфляція, падіння доходів населення, сповільнення економічного зростання напередодні виборів призведуть до дестабілізації не тільки економічної, а й політичної ситуації. Також недалекоглядна політика владних інституцій у питаннях реформування, або точніше його блокування реформування податкового репресивного апарату, створеного за часів Азарова, в умовах зовнішньої агресії є загрозою для національної безпеки.

Відповідно до п. 20 Меморандуму про економічну і фінансову політику, підписаного з МВФ, передбачалося: забезпечення прозорості і підзвітності ДФС (а); зміцнення інституційного потенціалу ДФС, в частині створення єдиної юридичної особи (структурний маяк)  (b); реформування роботи митних органів (c); полегшення процедури з дотримання податкового законодавства (d); реформа фінансової поліції (структурний маяк) (e). Певні зрушення в частині реалізації цих зобов’язань Україною були зроблені, проте наприкінці 2017 року було заблоковано виконання одного з ключових маяків, а саме: створення служби фінансових розслідувань (СФР), а 11 січня на засіданні Уряду фактично було скасовано реалізацію другого ключового маяка – реформа ДФС і митниці.

Ці кроки свідчать про непослідовність України в частині виконання своїх зобов’язань, а в сукупності з іншими фактами підтверджують, що влада намагається здійснити відкат вже реалізованих кроків в бік цивілізованого суспільства, а якщо реалістично подивитися на загальну ситуацію – корупційний реванш. У такому випадку будь-яка співпраця з міжнародними організаціями стає неможливою, що фактично залишить Україну сам на сам зі східним агресором.

Для відновлення довіри міжнародних партнерів експерти РПР вимагають терміново розпочати інституційну реформу ДФС та митниці, затвердити відповідні нормативні документи, а також забезпечити реалізацію інших заходів, передбачених Меморандумом з МВФ.

На думку експертів РПР з питань податкової політики, концепція реформи ДФС та митниці також обов’язково має включати такі кроки:

автоматизацію процесів, спрощення процедур, запровадження електронних сервісів;

перезавантаження керівного складу органів, перенабір співробітників на відкритих конкурсах;

суттєве підняття заробітних плат співробітникам;

запровадження персональної відповідальності співробітників цих органів.

«Ми також наполягаємо на необхідності остаточної ліквідації Податкової міліції, яка діє поза межами правового поля, та терміново подати до Верховної Ради погоджений Кабінетом Міністрів законопроект про Службу фінансових розслідувань. Зазначаємо, що невиконання зобов’язань унеможливить співпрацю з міжнародними організаціями і МВФ зокрема, що буде мати негативні наслідки для економічної і політичної ситуації в Україні», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв TaxLink, Уряд скасував проект розпорядження "Про схвалення Концепції реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику" від 29.03.2017 р. та проект постанови "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби".

Очільник Державної фіскальної служби України Мирослав Продан вважає цілком виваженим таке рішення Уряду.

У свою чергу Міністр фінансів Олександр Данилюк занепокоєний відміною положень про реформування ДФС та планує «виправити це непорозуміння».

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments