Ринок землі в 2016 році: пропозиції Кабміну

18 Березня 2016
Аа Аа

Днями Кабінет Міністрів України оприлюднив так званий план дій на поточний рік, в якому окреслив конкретні предметні завдання та пріоритети розвитку національної економіки. Вагоме місце в цьому програмному документі займають пропозиції щодо розвитку та активізації земельного ринку України.

Зокрема, уряд пропонує зосередити увагу на вирішенні таких стратегічних завдань:

  • Мораторій на відчуження – створення передумов для відкриття повноцінного ринку земель після закінчення строку дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Як відомо, строк дії мораторію був продовжений до 1 січня 2017 року. Цей крок дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном та сприятиме розвитку бізнесу і залученню інвестицій.
  • Прозора процедура приватизації земель – створення можливості набуття у власність земельних ділянок через центри надання адміністративних послуг, затвердження розпорядником земель переліку земельних ділянок, які будуть безоплатно передаватися у власність та продаватися на аукціонах у співвідношенні 25:75.
  • Нормативна грошова оцінка землі – 1) врегулювання проблемних питань щодо проведення нормативної грошової оцінки земель за межами населених пунктів, зокрема запровадження принципу мовчазної згоди для затвердження районними радами технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних у випадку порушення строків; 2) проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення з наступним проведенням її переоцінки не рідше ніж один раз на 10 років.

Нагадаємо, що проіндексована нормативна грошова оцінка землі являється базою оподаткування плати за землю та безпосередньо впливає на розмір земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності.

  • Держгеокадастр – завершення формування баз даних Державного земельного кадастру для його ефективного функціонування шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.
  • Конкурентні засади – створення конкурентних засад щодо можливості набуття права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності шляхом проведення аукціонів із залученням максимальної кількості учасників та створення єдиної он-лайн платформи для проведення електронних аукціонів.

Загалом Кабінет Міністрів України визначив комплекс організаційних заходів щодо розвитку та належного проведення земельної реформи з метою створення повноцінного ринку землі, що дає можливість власникам розпоряджатися своїм майном, та сприятиме розвитку бізнесу і залученню інвестицій.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments