Результати розслідування щодо всесвітніх корпорацій Starbucks та Fiat

21 Жовтня 2015
Аа Аа

Єврокомісар з питань конкуренції Маргарет Вестагер заявила, що компанії Starbucks та Fiat незаконно користувались податковими пільгами, внаслідок чого значна сума податків з доходів корпорацій не була сплачена. До того ж, надання такого роду пільг не відповідає європейським економічним реаліям.

М. Вестагер також зазначила, що Starbucks та Fiat зобов'язані сплатити суму в розмірі близько 20–30 млн. євро з кожної компанії, а також позбавляються права використовувати будь-які надані їм раніше податкові преференції. «Пільги, надані Starbucks та Fiat у Нідерландах та Люксембурзі, не є обґрунтованими та суперечать законодавству Європейського Союзу. Склалась ситуація, коли інші компанії сплатили значно більше податків, що не є справедливим. Усі компанії, незалежно від того, малі вони чи великі, повинні чесно сплачувати свою частину податків», – підкреслила М. Вестагер.

Єврокомісія також зацікавилась питанням оподаткування компаній Apple та Amazon, яким так само були надані податкові пільги. На сьогодні підходить до кінця розслідування щодо компанії Apple. За попередніми даними, Apple також буде змушена повернути несплачені суми податкових платежів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments