Рейтинг агропідприємств по відшкодуванню ПДВ за 2015 рік

22 Січня 2016
Аа Аа

Українська аграрна конфедерація в чергове склала рейтинг агропідприємств по відшкодуванню ПДВ за підсумками 2015 року. Загалом до Топ 10 увійшли підприємства,  яким було відшкодовано більше 300 млн грн.

Почесне перше місце посіло ТОВ «КЕРНЕЛ-РЕЙД», отримавши відшкодування в розмірі 3,6 млрд грн, що у 2,5 рази більше, ніж отримали компанії, що опинились на другому та третьому місці. Компанія є найбільшим в Україні виробником і експортером соняшникової олії, зерна, обробляє 390,000 гектарів посівних площ на північному сході і південному заході країни, забезпечуючи невеликі відстані до місць зберігання (елеваторів) і переробних потужностей, а також швидку перевалку через чорноморські експортні термінали.

На другому місці опинилось ТОВ «ІМПЕРОВО ФУДЗ» з відшкодованою сумою майже 1,5 млрд грн. ТОВ «ІМПЕРОВО ФУДЗ» входить до складу ТОВ «Аграрний Холдинг Авангард», одного з найбільших агропромислових підприємств України, яке спеціалізується на виробництві курячих яєць і продуктів яєчної переробки. На виробничих підприємствах компанії утримується найбільше поголів'я курей-несучок в Україні.

Третє місце посіло ТОВ «АТ КАРГIЛЛ» з сумою 1,3 млрд грн., що працює в Україні понад 20 років. Серед основних напрямків діяльності: постачання засобів захисту рослин, насіння та добрив; переробка насіння соняшнику, виробництво соняшникової олії та шроту; постачання сільськогосподарської продукції на переробні підприємства України та на експорт. 

ПАТ  «Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів» на четвертому місці з сумою майже 1,3 млрд грн закріпило позиції «компаній-мільярдерів». Підприємство спеціалізується на виробництві курятини та вирощуванні зернових. Його продукція продається під такими брендами як «Наша Ряба», «Фуа Гра», «Сертифікований Ангус», «Дружба народів», «Легко!», «Qualiko», «Бащинський».

В п’ятірку лідерів увійшло також ПАТ «Компанія “РАЙЗ”», що отримало відшкодувань ПДВ на суму 904,7 млн грн. Компанія є дистриб’ютором насіння, засобів захисту рослин, мінеральних та спеціальних добрив, сільськогосподарської техніки та запчастин.

Про закони, що стосуються спеціального режиму оподаткування ПДВ сільськогосподарських товаровиробників читайте у нашому огляді.

Джерело: Українська аграрна конфедерація

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments