Реєстрація розрахунків коригування до податкових накладних після анулювання реєстрації платника ПДВ

12 Квітня 2016
Аа Аа

Головне управління ДФС у м. Києві  у своєму Листі від 05.04.2016 року № 8078/10/26-15-12-01-18 надало роз’яснення щодо реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) після анулювання реєстрації платника ПДВ.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

- постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Якщо ж особі, яка має право на реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН у зазначених вище випадках, було анульовано реєстрацію платника ПДВ, то така особа втрачає право на складання та реєстрацію розрахунків коригування після дати такого анулювання.

Якщо особа повторно зареєструється платником ПДВ, то вона вважатиметься платником ПДВ з нової дати її реєстрації, а тому не матиме права на складання та реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених особою в період до анулювання її попередньої реєстрації.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments