Реєстрація ПН/РК в електронному кабінеті: інструкція від ДФС

В електронному кабінеті ДФС України розмістила інструкцію щодо реєстрації податкових накладних (далі – ПН) та розрахунків коригування (далі – РК).

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що розділ «Реєстрація ПН/РК» в електронному кабінеті є відокремленим від загального функціоналу «Перегляд поданої звітності», у якому користувачі зможуть перейти до підрозділів:

1. Видані ПН/РК;

2. Отримані ПН/РК.

Видані ПН/РК

Зі свого боку у вікні «Видані ПН/РК» користувачі електронного кабінету зможуть отримати інформацію щодо всіх ПН/РК, які були подані ними у відповідному звітному періоді. Вищезазначений звітний період платник зможе визначити за двома параметрами – роком  та місяцем (наприклад: рік 2018 або період січень ).

Окрім того, у цьому вікні зможуть створювати, редагувати, підписувати і направляти відповідні ПН/РК до ДФС України для їх реєстрації у ЄРПН.

ПН/РК створюються у відповідному шаблоні, перехід до якого забезпечується натисненням кнопки Створити.

Окрім того, попередньо створені документи в інших системах можна буде перенести (імпортувати) до електронного кабінету шляхом натисненням кнопки Завантажити, у тому числі шляхом завантаженням цілого пакета документів, утримуючи клавішу Shift та одночасно відмічаючи файли лівою клавішою миші.

Створені чи завантажені податкові накладні можна вилучитиредагуватипідписати чи відправити за допомогою вибору відповідних кнопок на панелі навігаційного меню. Всі зазначені операції, крім редагувати, можна виконувати пакетом, для цього необхідно відмітити групу документів у чек-боксах в лівій колонці вікна, так як це показано на картинці нижче:

Важливо звернути увагу, що створені та відправлені в цьому режимі від’ємні РК будуть автоматично переадресовуватися контрагенту (покупцю) та стануть доступними йому в інших системах роботи з податковою звітністю, коли він перейде до вікна «Отримані ПН/РК» в електронному кабiнеті.

Отримані ПН/РК

Як уже було зазначено вище, у вікні «Отримані ПН/РК» електронного кабінету користувач зможе отримати список від’ємних РК, що надійшли йому від контрагентів для підпису та реєстрації такого від’ємного РК в ЄРПН, у тому числі, якщо РК був надісланий контрагентом за допомогою будь-якої іншої системи роботи з податковою звітністю, ніж електронний кабінет.

У цьому режимі отримувачі від’ємних РК зможуть їх переглянути, підписати та відправити  на реєстрацію до ЄРПН.

Водночас важливо звернути увагу, що квитанцію про реєстрацію чи відмову у реєстрації від’ємних РК отримає продавець, а покупець зможе отримати інформацію про реєстрацію зазначеного РК в таких розділах електронного кабінету, як «Єдиний реєстр податкових накладних» та «Система електронного адміністрування ПДВ». 

 

Попередня стаття Наступна стаття