Реєстрація платником ПДВ постачальника послуг

15 Липня 2016 #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 29.06.2016 року №14189/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ і оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг.

Зокрема, ДФС України було зазначено, якщо суб’єкт господарювання здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 мільйон гривень, то таке товариство згідно з вимогами ПК України повинно подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням відповідну заяву і зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ. При чому, розрахунок операцій, які підлягають оподаткуванню, безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг, відповідно до статті 186 ПК України.

Крім того, суб’єкт господарювання має право зареєструватись як платник ПДВ за своїм добровільним рішенням шляхом подання до контролюючого органу реєстраційної заяви не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого таке товариство вважатиметься платником ПДВ.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments