Реєстрація платниками ПДВ комунальних підприємств по обслуговуванню житлового фонду

10 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 23.05.2016 року № 5319/М/99-99-15-03-02-14 надала роз’яснення щодо необхідності реєстрації комунального підприємства по обслуговуванню житлового фонду, засновником якого є селищна рада, як платника ПДВ.

Так, ДФС України було зроблено правильний висновок, що податковим законодавством не встановлюється особливих вимог щодо реєстрації платником ПДВ вищезазначених видів суб’єктів господарювання.

Відтак, на комунальні підприємства поширюються загальні вимоги щодо добровільної та обов’язкової реєстрації платниками ПДВ.

Це означає, що комунальне підприємство по обслуговуванню житлового фонду, засновником якого є селищна рада, зобов’язане зареєструватися платником ПДВ, якщо загальна сума від здійснення ним операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК України, протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування ПДВ), відповідно до статті 181 ПК України. В інших випадках таке підприємство може зареєструватися платником ПДВ у добровільному порядку. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments