Реєстрація акцизних складів, що використовуються у період обігу пального: юридичні нюанси

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що при аналізі даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАР ПСЕ) вбачаються чисельні випадки реєстрації у якості акцизних складів об’єктів господарювання, які не мають ознак акцизного складу, суб’єктами господарювання, які не відповідають поняттю «розпорядник акцизного складу», що потребує доведення до відома платників податків окремих положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Для забезпечення єдиного підходу з питань реєстрації акцизних складів суб’єктами господарювання, що здійснюють виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального необхідно мати на увазі, що не кожен об’єкт господарювання платника податків, який здійснює діяльність в сфері обігу пального є акцизним складом, а тому такі платники набувають статусу розпорядника акцизного складу лише в окремих випадках.

Так, відповідно до абз. б пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

За умовами абз. 1 пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Таким чином, суб’єктом реєстрації акцизного складу з обігу пального може бути лише розпорядник акцизного складу, яким відповідно до                        пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПКУ є суб'єкт господарювання – платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Як вбачається з наведеного, реєстрації в якості акцизного складу підлягають лише ті об’єкти (приміщення, території) на яких здійснюється вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, тобто його фізичний обіг, а проводиться реєстрація акцизного складу виключно особою, що зареєстрована – платником акцизного податку, безпосередньо виконує вказані види діяльності на зазначених об’єктах та має право власності або користування ними.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Реалізація виробів медпризначення та лікарських засобів у ветеринарних аптеках: що з РРО (ПРРО)?

26 Лютого 2021

Знижено ставки ПДВ у розмірі 7 відсотків для готельних послуг

26 Лютого 2021

Зміни у ТЦУ: глобальна документація платника, що входить до міжнародної групи компаній

26 Лютого 2021

Користувач втратив (пошкодив) особистий ключ КЕП чи печатки або забув пароль до нього: що робити?

26 Лютого 2021

Який порядок списання недоїмки, штрафів і пені, нарахованих згідно Закону № 2464-VI?

26 Лютого 2021

Подання ФОП звіту про доходи застрахованих осіб та суми і сплату ЄВ у разі припинення підприємницької діяльності

26 Лютого 2021

Чи включається до річної декларації сума поворотної фіндопомоги, що надається ФО ЮО - нерезидентом на термін більше року?

26 Лютого 2021

З 1 березня зареєструвати податкові накладні можна лише за новими формами

26 Лютого 2021