«Реєстр великих платників на 2021 рік скоротився на 254 платники», - Микола Чмерук

Раніше прийняте законодавче рішення, щодо зміни критеріїв віднесення платників податків до категорії великих, знайшло своє логічне відображення у новому Реєстрі великих платників на 2021 рік.

Наразі  Податковим кодексом України передбачено, що великий платник податків – це, зокрема, юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України (крім митних платежів) за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро.  Відповідно до Закону № 466, зміни відбулися в частині збільшення обсягів платежів до Державного бюджету України - з суми, що перевищувала еквівалент 1 мільйон євро, до суми, що перевищує 1,5 мільйона євро.

Включення підприємств до Реєстру великих платників податків на 2021 рік вже відбувалось за цими оновленими критеріями.

«Як ми і прогнозували, Реєстр на 2021 рік скоротився, відбулося загальне зменшення кількості великих платників на 254. До нового реєстру не потрапили 535 платників, які на сьогодні обслуговуються в Офісі та перебувають в Реєстрі 2020. Попри це, Реєстр 2021 поповнився 281 новим великим платником», - повідомив начальник Офісу великих платників податків ДПС Микола Чмерук.

Варто зауважити, що з 535 платників, що вже не обслуговуватимуться в Офісі істотну цифру склали зокрема, підприємства оптової та роздрібної торгівлі (213) та підприємства задіяні у переробній промисловості (140). До цього списку потрапили і представники інших галузей, але їх кількість значно менша.

Цікаво, що з 281 нового для нас платника, 94 знову ж таки підприємства торгівлі, 27 - фінансові та страхові установи.

Зміни на ринку електричної енергії також вплинули на формування Реєстру великих платників, до якого потрапили і 43 платники енергетичної сфери.

Нагадаю, що починаючи з 1 липня 2019 року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі.

При цьому, виробники електроенергії з 01.07.2019 року є платниками акцизного податку та відповідно у них виникає податковий обов‘язок з обчислення, декларування та сплати акцизного податку з урахуванням наявних об‘єктів оподаткування. Базою оподаткування є вартість реалізованої електричної енергії без ПДВ. До цього єдиним платником акцизного податку з електричної енергії залишалось ДП «Енергоринок». Тож введення в дію Закону «Про ринок електричної енергії» спричинило перерозподіл податкового навантаження зі сплати акцизного податку та інших загальнодержавних податків і зборів та як наслідок збільшення кількості великих платників в енергетичній галузі.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020