Реорганізація платника ПДВ: що із податковим кредитом?

18 Серпня 2016 #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у листі від 22.07.2016 року № 15899/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення стосовно того, чи може при реорганізації платника передаватися сума податкового кредиту, сформованого за касовим методом, його правонаступнику.

Зокрема, фіскальною службою було вказано, що така операція (реорганізація юридичної особи) не оподатковується ПДВ. За підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 ПК України операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість. При чому, на такі операції не поширюються вимоги щодо нарахування податкових зобов’язань за пунктом 198.5 статті 198 та пункту 199.6 статті 199 ПК України.

Крім того, на підставі статті 98 ПК України, у разі реорганізації платника ПДВ:

- платник виключається з Реєстру платників ПДВ за датою передавального акту;

- після цього податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються, а податковий кредит не формується на дату оформлення передавального акта;

- податковий кредит або від’ємне значення реорганізованої особи не враховується до суми податкового кредиту або від’ємного значення його правонаступника.

Додатково про оподаткування ПДВ операцій з реорганізації платника Ви можете прочитати в аналітиці «Чи нараховується ПДВ при реорганізації підприємства».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments