Рентна плата за спецвикористання води: як визначити обсяг води, яка входить до складу напоїв?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.

Норми встановлені п.п. 255.11.10 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

За відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається водокористувачем за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо). У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, рентна плата сплачується у двократному розмірі.

При цьому визначення обсягу води, яка входить виключно до складу напоїв, нормами ПКУ не передбачено.

Відповідно до Національного класифікатора України Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, готова продукція – це продукція, процес перероблення якої завершено.

Отже, при розрахунку рентної плати за спеціальне використання води обсяг фактично використаної води, яка входить до складу напоїв (у т.ч. безалкогольних, алкогольних, пива тощо), обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів, а у разі відсутності вимірювальних приладів – за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо) у відповідності до затверджених технічних умов, технологічних регламентів та рецептур на конкретні види продукції.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію по ТЦУ для нерезидентів

20 Серпня 2019

Чи включається до складу витрат ФОП - "загальника" оплата охорони приміщень, які здаються в оренду?

20 Серпня 2019

Чи може ФОП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення п/є діяльності, для власних потреб?

20 Серпня 2019

Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі?

20 Серпня 2019

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання ТМЦ?

20 Серпня 2019

Як оподатковується операція з постачання послуг з перевезення вантажів замовнику-нерезиденту за межами України?

20 Серпня 2019

Особливості обчислення єдиного внеску новоствореними ФОП – платниками ЄП 1-ї та 2-ї груп

20 Серпня 2019

Особливості оподаткування доходу, отриманого від надання в оренду земельного паю

20 Серпня 2019