Реконструкція нежитлового приміщення в житлове з метою продажу фізособам: чи оподатковуються такі операції ПДВ?

Аа Аа

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 15.08.2019 р. N3822/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала відповідь на питання щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із реконструкції нежитлового приміщення, яке після реконструкції набуває статусу об’єкта житлового фонду.

Як зазначено у зверненні, підприємство (платник ПДВ) згідно з договором купівлі-продажу придбало у іншого підприємства (платника ПДВ) у власність нежитлове приміщення та планує здійснити його реконструкцію під багатоквартирний будинок силами підрядної організації (платника ПДВ) після завершення якої реалізувати квартири у такому будинку фізичним особам.

Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

У цьому підпункті перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Враховуючи викладене, зазначена норма застосовується до об’єктів, які до реконструкції або капітального ремонту мали статус об’єкта житлового фонду. В той же час, як вказано у зверненні, реконструкції підлягало нежитлове приміщення.

Таким чином, операція з реконструкції нежитлового приміщення під багатоквартирний будинок силами підрядної організації та відповідна реєстрація переведення такого приміщення у житловий фонд не є постачанням житла (об'єкта житлового фонду) у розумінні підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ.

Постачання майнових прав на приміщення, яке після реконструкції набуває статусу об’єкта житлового фонду (квартири), фізичним особам є операцією з першого постачання житла (об’єкта житлового фонду), яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальному порядку за ставкою 20 відсотків.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments