Реалізація подарункових сертифікатів: які наслідки для платників ПДВ?

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 27.06.2017 № 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з реалізації подарункових сертифікатів, за рахунок яких їхній власник здійснює оплату вартості поставлених товарів/послуг.

Так, за вищезазначеною податковою консультацією при реалізації подарункового сертифіката у платника ПДВ виникають податкові зобов’язання з ПДВ за пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України (далі – ПК України), а отже, на цю дату такий постачальник зобов’язаний скласти податкову накладну. У такій податковій накладній, зокрема, зазначаються код УКТ ЗЕД та номенклатура подарункової картки.

Надалі обмін такої картки на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде вважатися «другою подією», що не зумовлює податкових наслідків у частині визначення податкових зобов'язань з ПДВ. Водночас на дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляються шляхом складання розрахунку коригування за причиною «Зміна номенклатури». У такому розрахунку коригування:

а)  показники щодо номенклатури та коду згідно з УКТ ЗЕД подарункового сертифіката зазначаються зі знаком "-" ;

б) показники номенклатури товарів/послуг, які фактично придбаваються за рахунок такого сертифіката, зазначаються зі знаком «+».

Додатково по цій темі читайте в аналітиці «Як оподатковується ПДВ та складається податкова накладна при постачанні подарункових сертифікатів?».  

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments