Рамкова угода між урядами України та Королівства Данія направлена на ратифікацію

11 грудня Кабінет міністрів прийняв рішення направити на ратифікацію Верховною радою Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Королівства Данія, щодо реалізації програми Danida Business Finance (DBF) в Україні. Прийняття відповідного закону очікується найближчим часом.

Нагадаємо, програма DBF реалізується Урядом Данії в рамках співпраці в цілях розвитку та передбачає надання безвідсоткових позик для фінансування проєктів у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, водопостачання та очищення стічних вод. Лише ті проєкти, які є комерційно неокупними підлягають фінансуванню в рамках DBF. Проєкти мають відповідати стратегіям розвитку та секторальним планам країни-бенефіціара, бути спрямованими на забезпечення сталого розвитку та працевлаштування.

Ратифікація Угоди дозволить пом’якшити умови кредитування за рахунок субсидії Уряду Королівства Данії для відшкодування відсоткових виплат на весь період кредитування, експортної кредитної премії та банківської маржі.

Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

Згідно програми Danida Business Finance безвідсоткові позики надаватимуться на таких умовах: строк погашення до 10 років після завершення проекту, валюта позики євро або долар США, покривають до 100 % вартості проекту.

Партнерство в рамках DBF сприятиме розвитку та зміцненню двосторонньої співпраці між Україною та Королівством Данія, а також дозволить залучати кошти для реалізації довгострокових інфраструктурних проектів в Україні.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments