Рада скасувала штрафи та пеню за прострочення споживчих кредитів

Голова Комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що Рада скасувала штрафи та пені за прострочення споживчих кредитів через те, що доходи громадян падають.

Так, депутат прокоментував проголосований на позачерговому засіданні парламенту закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби".

"Ми розуміємо, що доходи громадян падають. Ми розуміємо, що, можливо, громадяни допустять затримки у своїх чергових платежах. Тому ми звільняємо їх від відповідальності. Але лише від відповідальності, не від самого тіла кредиту", - заявив Гетьманцев.

Депутат зазначив, що кризова ситуація через карантинні заходи сильніше вдарить по кишенях громадян аніж по банках.

" …Ми розуміємо, якщо цей захід є тимчасовий, то він є виправданий. Ми повинні знайти той баланс між банками та громадянами. В цій ситуації громадяни більш потерпають від кризи, ніж банки. Ми, безперечно, не виключаємо певних зловживань. Але це той ризик, який є співставним з тим заходом, який ми плануємо зробити", - пояснив Голова комітету.

 Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла законопроект №3220, яким доповнила, зокрема, ЗУ «Про споживче кредитування» пунктом про скасовування штрафів в разі несплати споживчого кредиту.

Так, у разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Програмування кодів УКТ ЗЕД при продажу алкогольних коктейлів, - ДПС інформує

21 Вересня 2020

ДПС вживає заходи для мінімізації зупинок реєстрації податкових накладних представників реального бізнесу

21 Вересня 2020

Порядок дій платників у разі зупинки реєстрації ПН/РК в ЄРПН: алгоритм від податкової

21 Вересня 2020

ФОП продає товари в магазині, що розташований на території ринку: чи є підстави бути «спрощенцем» 1-ї групи?

21 Вересня 2020

Великий бізнес вкотре підтвердив ефективність започаткованої в Офісі моделі індивідуального супроводження платників

18 Вересня 2020

Данило Гетманцев розкритикував представлений проект бюджету на 2021 рік

18 Вересня 2020

Кабмін пропонує збільшити ряд податків в Україні, - законопроект

16 Вересня 2020

Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізособою на лікування за наслідками 2019 року?

18 Вересня 2020