Рада ЄС схвалила новий план вирішення транскордонних податкових спорів

12 Жовтня 2017 (0)
Аа Аа

Як і очікувалося, 10 жовтня Рада з економічних і фінансових питань ЄС схвалила директиву щодо створення нової системи вирішення спорів щодо подвійного оподаткування між країнами-членами ЄС.

Нова директива щодо врегулювання податкових спорів стала результатом домовленостей країн-членів ЄС, яких було досягнуто 23 травня 2017 року. Вона була схвалена без обговорення. Держави-члени мають імплементувати вищезазначену директиву до свого національного законодавства до 30 червня 2019 року.

"Ця нова система є значним поліпшенням. Це заохочуватиме інвестиції шляхом створення більш сприятливого податкового середовища та зменшення витрат для бізнесу ", - заявив Тоомас Тіністе, міністр фінансів Естонії, який зараз головує в Раді.

Ця директива посилює механізми вирішення спорів між державами-членами, що виникають в результаті тлумачення угод про ліквідацію подвійного оподаткування. Відповідно до угоди ЄС, платникам податків дозволено ініціювати процедуру взаємного узгодження, і державам-членам надається два роки, щоб досягти угоди для вирішення спору.

Нова домовленість вимагає проведення арбітражної процедури, якщо процедура взаємної домовленості не проходить, що призведе до прийняття рішення, яке є обов'язковим для держав-членів. Арбітраж буде проведено консультативною групою, яка складається з трьох-п'яти незалежних арбітрів та двох арбітрів, призначених кожною із залучених країн-членів. Арбітри не можуть бути працівниками компаній, що займаються податковим консалтингом або надавати податкові консультації на професійній основі.

Компромісний текст Директиви дозволяє державам виключати суперечки, які не передбачають подвійного оподаткування, у кожному окремому випадку. Угода також передбачає можливість створення більш постійної структури, яка називається постійним комітетом, для вирішення питань вирішення спорів, якщо держави-члени погодитимуться.

За матеріалами порталу MNE Tax

Попередня стаття Наступна стаття