Рада не прийняла у другому читанні і в цілому законопроект про скорочення термінів перевірок бізнесу

03 Червня 2016
Аа Аа

240 депутатів проголосувало за рішення відправити на повторне друге читання законопроект №2418а, яким вносяться зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Метою законопроекту є вдосконалення та модернізація державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, підвищення рівня взаємної довіри між суб’єктами господарювання та органами державного нагляду (контролю) сприяння утвердженню партнерських відносин між державою та підприємцями.

Документом передбачено, що загальна тривалість усіх планових перевірок (за рік) буде становити 30 робочих днів для суб’єкта  господарювання великого бізнесу і 15 робочих днів для суб’єкта господарювання малого бізнесу; прострочення подання звітності за один період не є підставою для перевірки; не може бути повторних перевірок з тих же фактів; бізнес, що діяв на підставі консультації не підлягає покаранню.

Органи державного нагляду (контролю) будуть зобов'язані:

  • надавати бізнесу індивідуальні консультації (протягом 15 днів);
  • повідомляти про помилки у звітності (а не одразу проводить позапланову перевірку);
  • щороку планувати проведення планових перевірок (без права внесення змістовних змін);
  • дотримуватися права – не здійснювати перевірку, якщо на сайті немає уніфікованої форми акту проведення перевірки;
  • орієнтуватися на попередження правопорушень, а не на застосування покарань.

Законопроект, також передбачає створення інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для систематизації інформації.

Автори законопроекту впевнені, що прийняття законопроекту сприятиме детінізації економіки, дозволить скоротити кількість перевірок бізнесу та обмежити втручання контролюючих органів у роботу бізнесу.

За матеріалами «Дело» та презентації Better Regulation Delivery Office (BRDO).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments