Рада не підтримала законопроєкт про відтермінування обов'язковості РРО для ФОП - «єдинників»

Верховна Рада не підтримала законопроєкт №4313 про перенесення на 2022 рік термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг. Документ, котрий учора було зареєстровано у ВР, за основу підтримали лише 212 нардепів при 226 необхідних. Направлення законопроекту на повторне перше читання підтримали 254 депутати.

Серед іншого, Проектом Закону про внесення змін до розділу ХХ "Прикінцеві та перехідні положення" Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг пропонувалося перенести запровадження обов’язкового застосування РРО та/або програмного РРО, а також спеціальний порядок розгляду скарг покупців «кешбек» до 01.01.2022 року.

Нагадаємо, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 № 129-IX та Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" від 20.10.2019 № 128 були прийняті норми, якими передбачаються обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Так, з 01.01.2021 року обов’язково мають застосовувати РРО та/або програмні РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

А з 01.04.2021 року застосовувати РРО та/або програмні РРО зобов’язані будуть усі суб’єкти господарювання, за виключенням, платників єдиного податку першої групи.

Також, з 01.01.2021 року має почати працювати спеціальний порядок розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій «кешбек».

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments