Публічні реєстри та прозорі трасти: ЄС впроваджує нові заходи боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму

06 Листопада 2017 (0) #ЄС
Аа Аа

Минулого вівторка представниками Європарламенту були проголосовані поправки до Директиви ЄС про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризиму, відповідно до яких громадяни ЄС матимуть змогу отримати доступ до реєстрів власників компаній у спрощеному порядку, а саме – без необхідності доказування свого «законного інтересу» щодо отримання зазначеної інформації, як це було раніше.

Такі зміни, будучи узгодженими в процесі спільної роботи Комітету з економічних та монетарних питань та Комітету з питань громадянських свобод, повинні забезпечити виправлення прогалин в рамковому законодавстві Євросоюзу щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Ними також будуть запроваджені більш жорсткі правила щодо прозорості компаній та запобігання ухиленню від оподаткування.

«Складна внутрішня структурованість компаній, як і наявність компаній-одноденок, дозволяють їх власникам приховувати гроші. За допомогою публічного реєстру компаній та трастів Європейський парламент хоче пролити світло на такі структури і тим самим протистояти ним», - заявила член одного з комітетів Джудіт Сарджентіні.

Варто зазначити, що зміни до згаданої Директиви окремо торкнулися такої централізованої форми монополістичних об’єднань як трасти. Останні раніше були виключені з цього документу з так званих питань конфіденційності інформації. Проте тепер трастам доведеться задовольняти вимоги щодо прозорості, зокрема шляхом відкритої ідентифікації своїх бенефіціарних власників.

Крім цього, під дію Директиви підпадають також віртуальні валютні платформи. І хоча за даними Європейського центрального банку віртуальна валюта є об’єктом лише невеликої частки фінансових транзакцій (щоденно проводяться близько 70 000 операцій з віртуальною валютою у всьому світі), деякі країни-учасниці ЄС впевнені, що такі транзакції наразі представляють реальні ризики.

Відповідно до проголосованих поправок, платформи для віртуальних валют так само як і банки та інші фінансові установи будуть зобов’язані перевіряти особисті дані своїх клієнтів та здійснювати контроль за їхніми фінансовими операціями, щоб зменшити ризик використання віртуальних валют для відмивання доходів, добутих злочинним шляхом.  


За матеріалами офіційного веб-порталу Європарламенту

.

Попередня стаття Наступна стаття