Проживання у гуртожитках: що не оподатковуємо ПДВ?

Комунальні послуги та електроенергія, вартість яких відшкодовуються студентами, що проживають у гуртожитку навчального закладу, не підлягають оподаткуванню ПДВ.

До такого висновку дійшла ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 07.03.2018 № 919/6/99-99-15-03-02-15/ІПК на підставі аналізу підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (далі – ПК України). Так, відповідно до зазначеного вище положення ПК України послуги з проживання учнів або студентів у гуртожитках, які по свій суті є орендними послугами, звільняються від оподаткування ПДВ. Зі свого боку вартість комунальних послуг та електроенергії, яка компенсується орендарем (студентом), є частиною орендної плати, а отже, їх відшкодування теж не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Чи можливе використання ділових очікувань для прогнозування економічної активності в Україні, – дослідження НБУ

18 Липня 2018

Показник ΣОвердрафт в СЕА ПДВ: який порядок розрахунку?

18 Липня 2018

Порядок відображення у фіскальних чеках сум заокруглень, - ДФС інформує

18 Липня 2018

ДФС та Нацполіція проведуть експеримент щодо протидії ухиленню від сплати митних платежів

18 Липня 2018

Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

18 Липня 2018

Фізособа отримала дохід не від податкового агента: коли необхідно сплатити військовий збір з такого доходу?

18 Липня 2018

У зв’язку з реорганізацією, ДПІ у районах ГУ ДФС у м. Києві втрачають статус окремих юридичних осіб

18 Липня 2018

Порядок припинення дії договору про визнання електронних документів за ініціативи підписувача, - ДФС інформує

18 Липня 2018