Прощення (анулювання) боргу платнику ПДФО: як підтвердити банкам факт повідомлення?

25 Травня 2018 (0) #Борг #платник #ПДФО
Аа Аа

Нацбанк у своєму листі від 22.05.2018 р. №60-0006/28124 зазначає, що на виконання вимог податкового законодавства для забезпечення адміністрування ПДФО та військового збору кредитор повідомляє фізособу — боржника та контролюючий орган про суми прощеного (анульованого) боргу в розрізі його складових.

У формі №1ДФ відображаються суми боргу, прощеного (анульованого) банком за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, з ознаками:

- «126» — у частині оподатковуваного доходу у вигляді основної суми боргу (кредиту), у разі якщо його розмір перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), установленої на 1 січня звітного податкового року (пп. «д»пп. 164.2.17 ПКУ);

- «127» — у частині, що не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а саме: основна сума боргу (кредиту), яка не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, та/або сума процентів, комісії, штрафних санкцій/пені (пп.165.1.55 ПКУ); сума у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, не погашеним до 1 січня 2014 р., визначена за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом НБУ станом на 1 січня 2014 р., а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами (п. 8 пп. 1 розділу XX ПКУ).

Відповідно до ПКУ (п. 18.2, пп. 16.1.5, абз. 16 п. 73.3, п. 85.2) банки — податкові агенти мають надавати контролюючим органам інформацію щодо прощених ними сум боргу фізособам, які відображені у формі №1ДФ, зокрема із зазначенням:

- факту прощення боргу за самостійним рішенням банку;

- складових частин такого боргу із сумами;

- відомостей про повідомлення боржника про прощення боргу, включаючи спосіб повідомлення та реквізити відповідного документа (рекомендованого листа з повідомленням про вручення, відповідного договору, повідомлення під підпис).

Указана інформація може надаватися банком — податковим агентом як на письмовий запит, наданий контролюючим органом у порядку, визначеному п. 73.3 ПКУ, так і добровільно (наприклад, у вигляді супровідного листа до ф. №1ДФ).

Питання щодо надання контролюючим органам інформації та її документального підтвердження щодо виконання банком вимог податкового законодавства може бути вирішене шляхом отримання відповідного письмового дозволу клієнта або включення такого дозволу до договору про надання банківських послуг, укладеного з клієнтом.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Платник податків звільнений від відповідальності, якщо діяв відповідно до наданих податковою консультацією роз'яснень, - ВС

15 Серпня 2018

У 2018 році забезпечено скорочення податкового боргу на 9,8 млрд гривень

15 Серпня 2018

Одноразові виплати працівнику за окремі доручення не включаються до середнього заробітку при його розрахунку, - ВС

15 Серпня 2018

Проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання: юридичні нюанси

15 Серпня 2018

Які неприбуткові установи та організації можуть бути внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій?

15 Серпня 2018

Повернення надміру сплачених сум податку на доходи фізичних осіб, - ДФС інформує

15 Серпня 2018

До плану-графіку планових перевірок на 2018 рік включено 235 експортерів лісоматеріалів

15 Серпня 2018

Скасування та обмеження пільг чорнобильцям визнано неконституційним

15 Серпня 2018