Пропозиції щодо скасування мораторію на перевірки суб'єктів господарювання в частині дотримання ними законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища

05 Листопада 2015 (0) #Огляд законодавства
Аа Аа

2 листопада 2015 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону під номером 3396 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (щодо проведення перевірок з дотримання законодавства з питань охорони навколишнього природного середовища)» (Закон № 71-VIII – прим. автора).

Цим проектом пропонується доповнити перехідні положення Закону нормами щодо відновлення з 1 грудня 2015 року права на проведення перевірок суб’єктів господарювання на предмет додержання ними вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів; додержання режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду; біологічної і генетичної безпеки щодо біологічних об'єктів природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні ГМО у відкритій системі тощо.

На наш погляд, пропозиція автора є цілком слушною і реєструється у Верховній Раді України якраз у період збільшення кількості проектів екологічного спрямування.

Коротко у контексті пропонованих змін потрібно згадати про тлумачення поняття «контролюючі органи» прикінцевих положень Закону № 71-VIII. Хоча відповідним актом і передбачається внесення змін до Податкового кодексу України, проте саме використання відповідного поняття в перехідних положеннях Закону вказує на те, що зміст цього терміну не зводиться до викладеного у статті 41 Податкового кодексу України (а саме, Державної фіскальної служби та її територіальних органів), а повинен трактуватись відповідно до норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», тобто у розумінні державних органів, уповноважених на здійснення державного нагляду (контролю).

Попередня стаття Наступна стаття