Прогноз дефіциту на наступний рік експерти вважають надто оптимістичним

Очільник Міністерства фінансів України Олександр Данилюк спрогнозував головні показники бюджету на 2017 рік, зокрема доходи та видатки загального фонду Держбюджету:

  • доходи – 785,5 млрд грн;
  • видатки – 851,6 млрд грн.

За його словами, відповідні показники означають, що дефіцит Держбюджету складе 66,1 млрд грн. Варто зазначити, що на кінець 2016 року спрогнозували дефіцит у 83,69 млрд грн.

Економіст Олександр Охріменко вважає прогнози Мінфіну щодо дефіциту на 2017 рік занадто оптимістичними і зазначає, що прогнозовані доходи – фантазії та сподівання на економічне диво шляхом підвищення мінімальної заробітної плати і зростання ставок ПДВ та податку на прибуток в районі 20–40 %.

Водночас в 2017 році очікуються значні недонадходження:

  • від ренти за видобуток газу та бурштину;
  • від приватизації.

У порівнянні з поточним роком доходи від продажу державних підприємств у 2017 році оцінюються Кабміном у 17 млрд  грн, коли в 2016 році отримали 59 млн грн. При чому знизиться чистий прибуток державних підприємств та НБУ на 3,8 млрд грн і на 7,7 млрд грн відповідно.

Олександр Охріменко заявляє, що за останні 7 місяців в Україні офіційний дефіцит становить 30 млрд грн, а прихований дефіцит – 25 млрд грн. Він зазначає, що проблеми з дефіцитом бюджету вирішуються за рахунок емісії, яка покриває непрофінансовані видатки.

Економіст Всеволод Степанюк розповів, що Україні емісія загрожує, зокрема, зростанням цін та падінням курсу гривні. Тим не менше, такий метод, на думку експертів, залишиться в майбутньому основним.

Економіст Ігор Грозний зауважив, що якби Мінфін на 2017 рік не прогнозував такий дефіцит, то Україна могла обійтись без фінансової допомоги від МВФ. На переконання експерта, держава вирішить проблему шляхом підвищення податків і акцизів або введенням нових податків.

Наприклад, при недостатності в бюджеті оборотних коштів піднімають ставки акцизу на тютюн і алкоголь.

В свою чергу Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що відомство побоюється припинення співпраці з МВФ, що призведе до зриву надходжень в бюджет.

За матеріалами: «Вести».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments