"Проектами постанов критерії ризику не визначено, ними визначається механізм їх встановлення, що насправді законом не передбачено", - К. Ляпіна

Аа Аа

З 1 березня має вступити в дію система блокування податкових накладних. Два проекти постанов, які стосуються блокування податкових накладних, були надіслані до ДРС тільки 16 лютого і на момент їх винесення на розгляд Кабінету Міністрів України не отримали висновку Державної регуляторної служби України. Більше того, 20 лютого, після попереднього опрацювання цих документів, ДРС підготовлено лист на адресу розробника з суттєвими зауваженнями та запитаннями. Про це заявила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

"Відповіді від Мінфіну ми ще не отримали. Сподіваємось, що це рішення не буде опубліковане до його опрацювання відповідно до законодавства. Треба зазначити, що до 16 лютого було достатньо часу, а саме: півтора місяця, щоб надіслати до ДРС ці проекти постанов, щоб прискорити їх розгляд. Наразі ми працюємо з ними, але у ДРС є суттєві зауваження. По суті цими проектами постанов критерії ризику не визначено, ними визначається механізм їх встановлення, що насправді законом не передбачено. 

Щодо проекту постанови, яким звужується операційний день роботи системи по реєстрації податкових накладних. Зараз реєстрація можлива цілодобово, а відповідно до нового проекту постанови, тривалість операційного дня скорочується з 8.00 до 20.00.  "У нас виникає запитання – це електронна система чи ручна? Фактично передбачено дві робочі зміни, для електронної системи це абсолютно не важливо. Посилання на регламентні роботи не обґрунтоване. Не зрозуміло чому саме з 20.00 до 8.00 щоденно повинні проводитись технічні роботи з системою. Це виглядає необґрунтовано. Тим більше, що це скорочує права суб’єктів, а в аналізі регуляторного впливу про це не йдеться, тобто відсутня оцінка наслідків скорочення прав підприємців. Також у проекті постанови про внесення змін до порядку ведення єдиного реєстру податкових накладних треба врахувати пункт, у якому визначено мовчазну згоду та час її визначення. На сьогодні це не враховано", - каже пані Ляпіна.

При цьому Ксенія Ляпіна зазначає, що більш важливою є друга постанова про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкових накладних, розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних.

"Власне в цьому порядку і мали бути визначені критерії ризику, але їх там немає. У ДРС є низка зауважень, але ключове зауваження, що замість критеріїв ризику тут міститься порядок погодження цих критеріїв шляхом розгляду їх Комітетом Верховної Ради України, закладена ціла процедура. Ми звертаємо увагу, що у Комітету ВРУ та і у Верховної Ради в цілому таких повноважень немає. На даний момент це виглядає не як інформування, яке би покращило розуміння критеріїв ризику всіма сторонами, а виглядає як перекладання відповідальності за затвердження критеріїв, що не відповідає законодавству. Ми наполягаємо на врахуванні зауважень", - резюмує Голова Державної регуляторної служби України.

Попередня стаття Наступна стаття