Проект Постанови «Про внесення змін до Порядку проведення індексації доходів населення»

Кабінетом Міністрів України  видано проект Постанови, якою планується внести зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078).

Зміни у Порядку № 1078 пов’язані з необхідністю привести його у відповідність  до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р. № 1282-XII (далі – Закон № 1282) з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 17.05.2016 р. № 1368-VIII (далі – Закон № 1368-VIII).

Так, 17.05.2016 р. Законом № 1368-VIII було додано до переліку грошових доходів, що підлягають індексації  аліменти, визначені судом у твердій грошовій сумі, але до Порядку № 1078 відповідні зміни внесені не були та не визначались правила обчислення приросту індексу споживчих цін для проведення індексації аліментів.

Зазначеним проектом Постанови пропонується доповнити Порядок № 1078 пунктом 103, згідно з яким індекс споживчих цін для нарахування індексації аліментів розраховується з місяця, в якому призначено аліменти. Для аліментів, що були призначені до червня 2016 р. індекс споживчих цін пропонується розраховувати з місяця опублікування Закону № 1368-VIII, тобто з червня 2016 р. У проекті Постанови дублюється норма Закону № 1368-VIII про те, що індексація нараховуватиметься повністю за рахунок платників аліментів, але уточнюється, що розмір аліментів разом з індексацією не повинен перевищувати 50 %  грошового доходу платника аліментів. Проектом Постанови не визначається, за рахунок якої  частини проіндексованого грошового доходу платника аліментів буде сплачуватись індексація аліментів.

Також проектом Постанови пропонується доповнити пункт 6 Порядку № 1078 підпунктом 7, яким встановлюється, що індексація аліментів проводиться підприємствами, установами, організаціями, що здійснюють відрахування  аліментів з доходів платників. Одночасно в цьому ж пункті зазначається, що «Індексація здійснюється на підставі розрахунку, зробленого (обчисленого) державним виконавцем відповідно до закону». За змістом даного речення можна зробити висновок, що індексацію повинен розраховувати державний виконавець та надавати підприємству, але ж перед цим було вказано, що індексація аліментів проводиться підприємствами, установами, організаціями. Отже, даний пункт проекту Постанови  може мати досить суперечливе тлумачення.

Таким чином, доповнення до пункту 6 Порядку № 1078 у вигляді підпункту 7 потребує  більш конкретного викладення, хто саме повинен проводити нарахування індексації  аліментів. За змістом статті 5 Закону № 1282 індексацію грошових доходів здійснюють  підприємства, установи, організації, які нараховують та виплачують такі доходи, а відповідно до вимог статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 р. № 606-XIV державний виконавець розраховує розмір заборгованості з аліментів.  

Крім цього, зазначеним проектом Постанови Кабінету Міністрів України пропонується доповнити Порядок № 1078 положеннями, що визначають правила індексації страхових виплат потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві.

А саме: якщо потерпілий отримує і страхові виплати, і стипендію, то в першу чергу індексується стипендія, але якщо така особа отримує крім страхових виплат інший грошовий дохід, який підлягає індексації, крім оплати праці та стипендії, то в разі індексації страхової виплати сума індексації не зменшується на розмір підвищення такого доходу.

Якщо потерпілий звільнився внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання або мав перерву в отриманні страхових виплат, які в подальшому знову відновились, то індекс  споживчих цін  для подальшої індексації страхових виплат пропонується обчислювати з місяця підвищення такої страхової виплати.

Зазначеним проектом Постанови в доповненнях до пункту 9 Порядку № 1078 пропонується не проводити індексацію пенсій та страхових виплат особам, що знаходяться за межами України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Визначення ганичного розміру доходу ФОП, який перейшов на ЄП посеред року: юридичні нюанси

29 Жовтня 2020

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020

З Фонду боротьби з COVID-19 уже витрачено понад половину коштів, - Мінфін

28 Жовтня 2020