Проект Кодексу про економічну присутність опублікований Міжнародним податковим управлінням Британських Віргінських островів

23 квітня 2019 року Міжнародне податкове управління Британських Віргінських островів (БВО) опублікувало проект Кодексу про економічну присутність.

Кодекс є доповненням до Закону про економічну присутність (The Economic Substance Act), що набрав чинності 1 січня 2019 року та зобов’язав місцеві компанії відповідати умовам «тесту на економічну присутність» (economic substance tests), у тому числі мати на БВО офіс, найняти персонал та сплачувати витрати на економічну діяльність.

Зі свого боку Кодекс про економічну присутність спрямований на забезпечення дотримання міжнародних стандартів економічної присутності суб’єктами господарювання, котрі знаходяться у нульових податкових юрисдикціях, зокрема на БВО.

Кодекс розповсюджується на всіх юридичних осіб на території Британських Віргінських островів, які здійснюють один чи декілька таких видів діяльності:

 • банківська діяльність;
 • страхова діяльність;
 • управління фондом компанії;
 • фінансова та лізингова діяльність;
 • холдингова діяльність;
 • кредитна діяльність;
 • бізнес у сфері інтелектуальної власності тощо.

Втім положення Кодексу не розповсюджуються на компанії-нерезиденти, некомерційні товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з обмеженою відповідальністю, які вирішили не мати правосуб’єктності.

Однією з основних вимог Кодексу є те, що жодна юридична особа не може здійснювати свою діяльність на Віргінських островах у фінансовий період, починаючи із 31 грудня 2019 року, якщо ця юридична особа не відповідає правилам економічної присутності. Також, якщо юридична особа здійснює більше ніж один вид діяльності, вона повинна відповідати вимогам економічної присутності, що регламентовані цим Кодексом.

Ключові моменти проекту Кодексу, які варто також згадати:

 • суб’єкт господарювання буде вважатися таким, що здійснює свою діяльність на території Британських Віргінських островів протягом всього періоду, за який  він отримує дохід  від цієї діяльності (Правило 3);
 • особливу увагу проект Кодексу присвячує тлумаченню термінів «холдингова компанія» та «суб’єкт господарювання з чистим капіталом». 

Так, у розумінні цього Кодексу «холдингова компанія» - це «чистий» суб’єкт господарювання з акціонерним капіталом.

«Суб’єкт господарювання з чистим капіталом» - це юридична особа, що утримує лише капітал участі у інших суб’єктах господарювання і отримує дивіденди та прибуток від цього капіталу.

Крім того, у разі наявності у суб’єкта господарювання будь-яких інвестицій (крім участі в акціонерному капіталі), означатиме, що він не є «чистим» акціонером (П.60);

 • суб’єкти господарювання повинні відповідати вимогам економічної присутності на початковому фінансовому етапі. При цьому вимоги розповсюджуються як на новостворених суб’єктів господарювання (сформованих від 1 січня 2019), так і на раніше створених суб’єктів господарювання (сформованих до 1 січня 2019). Першим фінансовим періодом для новостворених компаній вважається 12 місяців з дати створення. А для раніше створених підприємств початковий період дорівнює 12 місяцям починаючи з 30 червня 2019 (П.14-18);
 • розділ 3 стосується фінансової та лізингової діяльності.

Тільки тоді, коли кредитна діяльність розглядається як підприємницька діяльність, суб’єкт може вважатись таким, що проводить фінансовий та лізинговий бізнес (П.47);

 • суб'єкти господарювання, які лише володіють борговими інструментами для інвестування не вважаються такими, що займаються кредитною діяльністю (П. 48).

Міжнародне податкове управління Британських Віргінських островів зазначило, що остаточна редакція кодексу буде видана на початку травня і буде містити незначні поправки.

Для детального знайомлення з проектом Кодексу можна за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments