Продаж автомобіля за довіреністю – хто сплачує ПДФО?

08 Липня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України у листі від 24.06.2016 р. № 6775/У/99-99-13-02-03-14 роз’яснила порядок оподаткування доходу, отриманого від відчуження об’єктів рухомого майна податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору (ВЗ).

Відповідно до цивільного законодавства автомобіль є особливим об’єктом рухомого майна.

Відповідно до частини 3 статті 347 Цивільного кодексу України у разі відмови від права власності на майно, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на нього припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до державного реєстру.

У разі відчуження майна повіреним за договором доручення дохід отримує власник майна, а не особа, що діє за довіреністю.

Дохід, отриманий власником від операцій з майном, є об’єктом оподаткування ПДФО з урахуванням особливостей, визначених статтею 173 ПК України.

Відповідно до підпункту 173.1 статті 173 ПК України дохід платника податку від продажу одного об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року не оподатковується. Дохід, отриманий із наступних операцій щодо відчуження об’єктів рухомого майна, оподатковується за ставкою 5 %.

Такий дохід (при відчуженні двох і більше об’єктів рухомого майна протягом звітного року) є об’єктом оподаткування ВЗ та сплачується за ставкою 1,5 % відповідно до пункту 161 підрозділу 10 Перехідних положень ПК України.

Отже, продаж (обмін) одного об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року не оподатковується ПДФО та ВЗ, а дохід, отриманий від відчуження другого і кожного наступного об’єкта рухомого майна протягом того ж звітного року, оподатковується ПДФО за ставкою 5 % та ВЗ за ставкою 1,5 %. У разі відчуження майна за договором доручення обов’язок сплати ПДФО та ВЗ покладено на власника майна, а не на особу, що діє на підставі довіреності.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments