Продаємо земельну ділянку. Як оподаткувати єдинника?

Головне Управління ДФС у місті Києві у своєму листі від 20.05.2016 № 11277/10/26-15-12-04-18 зазначило, що у разі продажу земельної ділянки юридичною особою – платником податків, який знаходиться на третій групі, до складу доходів від продажу такого об’єкта власності входять усі надходження коштів, які було отримано від продажу у звітному періоді їх отримання.

В бухгалтерському обліку земельні ділянки, згідно з пунктом 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 № 92 (далі – П(С)БО 7), класифікуються як основні засоби (підгрупа 5.1.1 групи 5.1 «Основні засоби»).

Відповідно до пункту 7 П(С)БО 7 придбані (створені) основні засоби (в т. ч. земельні ділянки) зараховуються на баланс підприємства/установи за первісною вартістю. Перелік витрат, які включаються до первісної вартості об’єкта основних засобів, міститься у пункті 8 П(С)БО 7.

При цьому, відповідно до пункту 22 П(С)БО 7, вартість земельних ділянок не є об’єктом для нарахування амортизації в бухгалтерському обліку, тобто земельні ділянки не мають залишкової вартості.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments