Проценти з «металевих» рахунків хочуть обкласти ПДФО

11 Листопада 2016 (0) #ПДФО #Огляд законодавства
Аа Аа

Парламенту пропонують врегулювати існуючу несправедливість та передбачити сплату податку на доходи фізичних осіб з процентів, які нараховуються на рахунки в банківських металах.

Відповідну пропозицію містить законопроект № 5371 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розширення складу пасивних доходів)». У разі схвалення цього документу він може запрацювати вже з наступного року.

Документом пропонується внести зміни до статті 167 Податкового кодексу України, включивши до складу пасивних доходів проценти на поточний або депозитний (вкладний) рахунок в банківських металах.

Обов’язок сплачувати податки з таких процентів збираються покласти на відповідних податкових агентів, на банки зокрема. Податкові агенти, які нараховують доходи у вигляді відповідних процентів, у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих у звітному періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому інформація про суми окремого рахунку/вкладу не зазначається.

Зверніть увагу, доходи у вигляді процентів з рахунків у банківських металах збираються оподатковувати за ставкою ПДФО, передбаченою пунктом 167.1 статті 167 ПК України, а саме – 18 %.

Автор проекту пояснює: у 2014 р. ПДФО обклали проценти з поточних або депозитних банківських рахунків, водночас, проценти з рахунків в банківських металах лишили поза увагою, хоча, як зауважує нардеп, подібні рахунки, зазвичай, є доступними для осіб зі значними заощадженнями, а не для пересічних українців. Це, на його думку, є не зовсім правильним.

Депутат також пропонує внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Такий законопроект зареєстровано під номером 5372.

Цим документом пропонується визначити, що ПДФО з процентів на рахунки в банківських металах включається до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Попередня стаття Наступна стаття