Процедура ліквідації ФОП: юридичні нюанси

09 Червня 2021
Аа Аа

Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує про процедуру ліквідації ФОП. Дуже часто фізичні особи підприємці вважають, що подавши заяву до державного реєстратора про внесення відомостей щодо припинення діяльності ФОП та відображення в Єдиному державному реєстрі статусу «Припинено», ФОП ліквідовано. Проте, на цьому процес ліквідації не закінчується.

Припинення діяльності ФОП (припинення ФОП) – це правовий процес (процедура), в результаті якого фізична особа втрачає можливість на законних підставах здійснювати підприємницьку діяльність, з цього моменту ФОП лише позбавляється статусу підприємця, але вся процедура припинення ФОП вважається закінченою тільки після зняття його з обліку в органах ДПС.

Саму процедуру припинення ФОП можна поділити на декілька етапів:

- подання державному реєстратору заяви про припинення діяльності ФОП;

- закриття банківських рахунків;

- зняття з обліку у податковій службі.

Слід зазначити, що найбільш важливий етап – це зняття з обліку у податковій, оскільки це можливо тільки після подання звітів по ЄСВ, подання ліквідаційної звітності, проведення перевірки тощо та, якщо за результатами  перевірки у ФОП немає заборгованості по сплаті платежів до бюджету, штрафних санкцій, то ФОПу встановлюється обліковий стан «Скасовано».

Проходження цього етапу потребує найбільше часу. Наприклад, якщо в ході перевірки спеціалістами ДПС будуть виявлені порушення або невідповідності чи приховування доходів або несплати обов’язкових платежів, підприємцю загрожує накладання штрафних санкцій, а у разі їх несплати, податкова застава.

Тому, ФОП, який планує припинити свою діяльність, слід пам’ятати, що внесення запису про припинення діяльності до Єдиного державного реєстру ще не означає остаточну ліквідацію та не знімає з ФОП зобов’язання, а також не скасовує штрафні санкції за їх невиконання.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: