Про зміни транзиту українських товарів через Росію до Казахстану

13 Липня 2016
Аа Аа

01.07.2016 Указом Президента РФ № 319 було внесено зміни до його Указу від 01.01.2016 № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з Території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації», чим додатково запроваджено заборони та обмеження щодо транзиту товарів з території України через територію Російської Федерації на територію Республіки Казахстан та Киргизької Республіки.

Державною фіскальною службою України на офіційному порталі розміщено інформацію щодо порядку здійснення митного оформлення товарів, повернутих з території Російської Федерації або Республіки Білорусь на митну територію України внаслідок запроваджених заборон та обмежень.

Відповідно до частини першої статті 84 Митного кодексу України товари, які були поміщені у митний режим експорту, з моменту фактичного вивезення за межі митної території України втрачають статус українських товарів. Такі товари, що повертаються на митну територію України внаслідок запроваджених Російською Федерацією заборон та обмежень, можуть бути поміщені декларантом в митний режим транзиту або реімпорту з дотриманням умов таких режимів та у порядку, визначеному Митним кодексом України.

Державна фіскальна служба України звертає увагу на положення пункту третього частини другої статті 78 Митного кодексу України, згідно з яким у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким її і товари поміщувались у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору (за певних умов).

Після поміщення у митний режим реімпорту товарів згідно з положеннями даної норми суми вивізного мита, сплачені при експорті цих товарів, повертаються особам, які їх сплачували, або їх правонаступникам, у порядку, передбаченому Митним кодексом України, а акцизний податок і податок на додану вартість ­­­– справляються відповідно до Податкового кодексу України.

При поміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення в митний режим реімпорту або транзиту використовується попередня митна декларація, що заповнюється та подається декларантом у порядку, визначеному статтею 259 Митного кодексу України до митниці, в зоні діяльності якої такі товари та/або транспортні засоби комерційного призначення будуть пред’явлені для митного оформлення (митниця призначення).

За необхідності зміни митниці призначення при переміщенні товарів у митному режимі транзиту, перевізник (декларант або уповноважена ним особа) повинен звернутись з письмовою заявою до органу доходів і зборів, до якого фактично прибули товари та/або транспортні засоби комерційного призначення згідно з розділом X Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066. При цьому перевізником має бути дотримано встановлені статтею 95 Митного кодексу України строки доставки товарів (транспортних засобів) до митниці призначення.

Поміщення у митний режим транзиту товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, що ввозяться на митну територію України внаслідок запроваджених Російською Федерацією заборон та обмежень, здійснюється в загальному порядку, передбаченому статтею 92 Митного кодексу України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Спрощенці, яким дозволено здійснювати діяльність в сфері страхування, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

«Адреса реєстрації» та «адреса фактичного місця проживання» в заявах за ф. № 1-ДР або № 5-ДР при заповненні іноземцем

21 Жовтня 2020

Видача недійсного фіскального чека при придбанні товарів чи наданні послуг: які дії споживачів?

21 Жовтня 2020

Право внутрішньо переміщеної особи на податкову знижку за витратами на оренду житла, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

Повідомлення про прийняття працівника на роботу можливо подавати за допомогою програмного забезпечення, - ДПС

21 Жовтня 2020

Одиниці обліку пального та спирту етилового: що використовується в CЕАРП та СЕ?

21 Жовтня 2020

Припинення ФОП – платника екоподатку: подання ліквідаційної декларації

21 Жовтня 2020

Обслуговування вантажного авто: чи включати до витрат підприємця на загальній системі?

21 Жовтня 2020