Про зменшення вартості товарів, що можуть бути безоплатно ввезені на територію України

24 Листопада 2015 #ПДВ #ЄС
Аа Аа

Кабінет Міністрів України пропонує зменшити вартісні межі ввезення на митну територію України громадянами товарів без оподаткування їх податком на додану вартість, у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі із 1000 євро до 430 євро через пункти пропуску, відкриті не тільки для повітряного, але й для морського сполучення, а також з 500 до 300 євро – через інші пункти пропуску.

13 листопада 2015 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі» № 3470, прийняття якого є виконанням Україною зобов’язань, зафіксованих в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, та стосується апроксимації (наближення) до законодавства ЄС у сфері оподаткування.

Ініціатор законопроекту наголошує на тому, що запропоновані зміни до ПК України вимагаються Угодою про асоціацію до між Україною та ЄС та є такими, котрі відповідають нормам Директиви Ради № 2007/74/ЄС про звільнення від податку на додану вартість і акцизів на товари, що ввозяться особами, які подорожують з третіх країн.

Загалом, встановлення відповідних меж на рівні 300 та 430 євро спрямоване на:

  1. зниження активності населення на закупівлю товарів в іноземній державі, де вони є дешевшими;
  2. незначне, проте збільшення надходжень до бюджету.

Однозначно, в разі прийняття та набрання чинності відповідних змін, останні негативно вплинуть на обсяги покупок як туристів, так і малих підприємців. Якщо для туристів це і не буде складною перепоною для ввезення куплених речей за кордоном, то для малих підприємців, які закуповують товари у ближніх країнах ЄС, ці правила заподіють чимало клопоту для підтримання свого бізнесу.

Проте, на наш погляд, до різкого зниження обсягів контрабанди товарів такі зміни не призведуть, оскільки люди звикли возити товар партіями в обсягах, які дозволяють їм не сплачувати податок.

Як зауважив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко за матеріалами «Вести», не виключено, що такі зміни можуть привести до  росту цін на товари, що легально ввозитимуться підприємцями за кордону, а що ще й гірше – до загострення ситуації із корупцією на митниці.

Безперечно, взяті на себе українцями зобов’язання Угодою про асоціацію потрібно виконувати, але необхідність належної реалізації забезпечення дотримання інтеграційних змін в законодавстві у зв’язку з цим залишається актуальною.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments