Про спрощення відшкодування ПДВ

08 Листопада 2015 #ПДВ #Огляд законодавства
Аа Аа

На фоні радикальних пропозицій народних депутатів та Міністерства фінансів реформування податкового законодавства непомітними залишаються інші законопроекти про внесення змін до податкового законодавства, які також потребують аналізу та обговорення.

Так, на днях комітети Верховної Ради України отримали зареєстрований 30 жовтня 2015 року під номером 3375 проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо спрощення відшкодування податку на додану вартість), щовикликає неабияку цікавість у зв’язку з функціонуванням електронної системи адміністрування.

Наразі національне податкове законодавство передбачає право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість платником податку, за умови одночасної відповідності останнім критеріям, встановлених пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України, відповідно до якого розроблено Порядок визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1128.

Одним із таких критеріїв є необхідність платнику податку мати необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму податку на додану вартість, заявлену до відшкодування, або отримати терміном на один рік від банківської установи, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України (наразі такий перелік відсутній), фінансову гарантію, а також здійснювати операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників ПДВ з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів) або здійснити інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше, ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців (підпункт 200.19.3 пункту 200.19 статті 200 ПК України).

Даним законопроектом пропонується внесення змін до відповідного підпункту 200.19.3, а саме:

  • по-перше, скасування норми щодо наявності необоротних активів, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування, а також – норми щодо отримання банківської гарантії;
  • по-друге, заниження критерію стосовно операцій за нульовою ставкою з 40 відсотків до 30 відсотків, а також зменшення вимоги до інвестицій у необоротні активи з 3 мільйонів гривень до 1 мільйона гривень.

Яким чином це вплине на платників податку? Зрозуміло, що скасування та заниження критеріїв дозволить розширити коло платників податку, які зможуть отримати право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

Автор законопроекту вважає, що вказані зміни створять сприятливі умови для ведення та розвиту вітчизняного бізнесу та спрощенні можливості отримати автоматичне відшкодування ПДВ.

Безперечно, враховуючи належне функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, спрощення відшкодування ПДВ є тим питанням, що потребує законодавчого регулювання в дусі справедливості та простоти реалізації. Тому, пропозиції поступового внесення змін щодо відшкодування ПДВ є виправданими.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments