Про складання розрахунку коригування у разі зміни суми компенсації товарів/послуг

14 Червня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму листі від 25.05.2016 № 11344/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг.

Обов’язок складання розрахунку коригування до податкової накладної при зміні суми компенсації  вартості раніше поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, передбачено пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі – ПК України). За допомогою розрахунків коригування здійснюється коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту постачальника (продавця) та покупця.

При цьому розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то:

а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Врахувавши відповідні положення, ДФС України підсумовує, у разі зміни суми компенсації вартості раніше поставлених товарів/послуг розрахунок коригування складається постачальником – платником податку товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку. При цьому у графі «Особа (платник податку) – покупець» розрахунку коригування до податкової накладної завжди зазначається найменування виключно платника податку, якому були поставлені такі товари/послуги.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments