Про розрахунок коригування до податкової накладної, складеної платником ПДВ до початку його реорганізації

16 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму листі від 11.04.2016 № 7964/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку складання платником податку на додану вартість, якого було реорганізовано шляхом приєднання до іншого платника податку, розрахунку коригування до податкової накладної, складеної до початку такої реорганізації.

Для платника ПДВ, що реорганізується, Податковий кодекс України (далі – ПК України) визначає особливості щодо процедури анулювання реєстрації його як платника ПДВ та визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

Так, відповідно до пункту 183.17 статті 183 ПК України, особа, утворена в результаті реорганізації платника податку (крім особи, утвореної шляхом перетворення), реєструється платником податку як інша новоутворена особа в порядку, визначеному ПК України, у тому числі у разі, коли до такої особи перейшли обов’язки зі сплати податку у зв’язку з розподілом податкових зобов’язань чи податкового боргу.

Згідно із підпунктом «б» пункту 184.1 статті 184 ПК України реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку.

Отже, платник ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання до іншого платника податку, підлягає анулюванню реєстрації як платника ПДВ. При цьому у такого платника ПДВ не відбувається нарахування ПДВ та коригування податкового кредиту.

В свою чергу, пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Пунктом 192.1 статті 192 ПК України передбачено вимогу здійснення продавцем товарів/послуг коригування сум податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (складеної в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН), у разі  якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

Таким чином, врахувавши наведені норми законодавства та зваживши на те, що при реорганізації платника податку, шляхом приєднання до іншого платника податку (правонаступника), відбувається анулювання реєстрації його як платника ПДВ, ДФС України стверджує, що у платника податку (правонаступника) відсутні підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платником податку, у тому числі у випадку зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг.

До того ж у випадку, якщо після такої реорганізації відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених платником податку товарів/послуг, то платник податку як правонаступник на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після виникнення податкового боргу, - ДПС

29 Жовтня 2020

Визначення ганичного розміру доходу ФОП, який перейшов на ЄП посеред року: юридичні нюанси

29 Жовтня 2020

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020