Про результати роботи ДФС за січень-лютий 2016 року та плани на майбутнє від Романа Насірова

15 Березня 2016
Аа Аа

Днями відбулась прес-конференція на тему: «Результати роботи ДФС у лютому 2016 року», на якій Голова ДФС Роман Насіров розповів про перевиконання бюджетних планів, регулярне відшкодування ПДВ та інші досягнення фіскальної служби за два місяці 2016 року. Зокрема, розглядалися результати процесів, які відбуваються в рамках реформи фіскальної служби та питання функціонування нової системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) і ПДВ-реєстрів.

«Для фіскальної служби вже стало традиційним перевиконувати поставлені завдання і показники, що нелегко, але за лютий було досягнуто 12,5 % перевиконання індикативних показників Мінфіну. Додатково до Держбюджету надійшло 4,1 млрд грн, з яких по податковому напрямку – 2,3 млрд грн та по митному напрямку – 1,8 млрд грн. Загалом за січень-лютий перевиконання сягає 15 % – 8,2 млрд грн», – повідомив Роман Насіров на прес-конференції.

В ДФС визначили 4 основних блоки завдань за головними функціональними напрямами ДФС, повідомляє Прес-служба Державної фіскальної служби України.

Блок 1 – робота над відповідністю діяльності відомства нормативним та корпоративним стандартам. В пріоритеті – адміністрування податків та зборів.

Блок 2 – розвиток та удосконалення сервісів для платників податків, зокрема «Електронний кабінет платника» та запуск тендеру для обрання розробника Індексу задоволення платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.

Блок 3 – спрощення бюрократичних процедур за рахунок запровадження електронних сервісів, впровадження аудиту в режимі реального часу, запровадження оновленої ризико-орієнтованої системи та відмова від перевірок. Вже відкрито 5 оновлених регіональних Офісів великих платників.

Блок 4 – розробка та удосконалювання таких функцій як HR-політика, ІТ-політика та комунікаційна політика.

Ольга Германова в офіційному виданні ДФС зазначила, що під час прес-конференції Роман Насіров повідомив, що сума недонадходження ЄСВ внаслідок двократного зниження ставки не є ризиковою для бюджету. «Надходження внеску зменшилися приблизно на 23 %, тобто, ми бачимо часткову детінізацію, часткове збільшення зарплат, і в абсолютних цифрах це не ризикові суми. По-перше, бюджетом країни було передбачено як перекривати ці недонадходження, поки детінізація їх повністю не перекриє. По-друге, виходячи з перевиконання, з яким ми рухаємося, можна сказати, що держава комфортно зможе здійснювати всі соціальні виплати», – зазначив Голова ДФС України. – «Фактичні показники надходження ЄСВ зменшились на 6 млрд грн (до 19,8 млрд грн) у зв’язку зі зменшенням майже вдвічі ставки внеску (із середньої 41 % до 22 %)».

З приводу заниження ЄСВ також висловив свою думку Міністр соціальної політики в нещодавньому інтерв’ю Павло Розенко. «Підвищення зарплат і створення нових робочих місць частково компенсує нам дворазове зниження ЄСВ. Я хочу відверто сказати, що якщо ми не побачимо цієї тенденції, якщо бізнес не буде виходити з тіні, то рано чи пізно постане питання про підвищення ставки ЄСВ. Залишати дірку в бюджеті Пенсійного фонду на рівні 150 млрд і більше ніхто не ризикне», – зазначив посадовець.

За інформацією Вісника, на прес-конференції Роман Насіров повідомив про такі основні зрушення у справах ДФС України:

  • Середньомісячний збір ПДВ з вироблених в Україні товарів з початку року становить 11,5 млрд. грн., тоді як у минулому році – 8,9 млрд грн.
  • Відшкодування ПДВ. На початку року активний борг сягав 12,5 млрд грн. На сьогодні – 10,5 млрд. грн. Отже, за останні два місяці ДФС відшкодовували по 8 млрд грн. Але затримка з поверненням коштів на рахунки платників триває 5-6 тижнів.
  • Згідно зі змінами до Податкового кодексу, у ДФС розробили й оприлюднили два реєстри заяв про повернення бюджетного відшкодування.
  • З 1 березня запроваджено Систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та Єдиний реєстр акцизних накладних (ЄРАН), які дозволять уникнути маніпуляцій на ринку палива і забезпечить прозорість адміністрування акцизного податку від операцій його купівлі-продажу. З початку року оперативними підрозділами податкової міліції з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів більш ніж на 50 млн грн, в тому числі нафтопродуктів.
  • Станом на 10 березня в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального вже зареєстровано 2,9 тис. платників, якими надано відомості про 10,2 тис. пунктів із реалізації пального.

Також Голова відомства оприлюднив плани щодо податкової реформи. За його словами, цей процес потрібно завершити до середини року. Найближчим часом в ДФС будуть ініціювати роботу з Міністерством фінансів і Верховною Радою України – Комітетом з питань податкової та митної політики.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments